MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

msi butce dostu geforce rtx 3070 twin fan modelini duyurdu kevpS6hO

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran kartı ailesine yeni bir üye daha ekledi. GeForce RTX 3070 Twin Fan isimı verilen özelleştirilmiş model, uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor.

Şirket, biri fabrika çıkışlı 1740 MHz sürat aşırtmalı, başkası NVIDIA referans özelliklerine sahip toplamda 2 isimet Twin Fan grafik kartı tanıttı. Kartların her ikisi de 8 pin + 6 pin güç konektörlü özel PCB’ye sahipken, ekran yapılandırması ise standart (3x DP + 1x HDMI).

GeForce RTX 3070 Twin Fan özellikleri:

msi butce dostu geforce rtx 3070 twin fan modelini duyurdu 0 ZElJmcYM

2. kuşak RTX mimarisi olan Ampere üzerine konseyi olan GeForce RTX 3070 Twin Fan, 1500 MHz’lik temel frekans kıymetine sahip. Sürat aşırtmayla 1740 MHz’e kisimar çıkan kart, bellek tarafında 8 GB GDDR6 bellek kullanıyor ve bellek suratı 14 Gbps.

Tasarım tarafına geçtiğimizdeyse GeForce RTX 3070 Twin Fan, isminden da anlaşılacağı üzere çift fan yapısıyla bizleri karşılıyor. Bu noktada ikili fan sistemi, ısıyı daha verimli bir formda dağıtırken 6 mm kalınlığındaki bakır borular ise ısı transferini en üst seviyeye çıkararak daha âlâ soğutma sağlıyor.

Kart, dünyanın en çok kullanılan grafik kartı sürat aşırtma yazılımı MSI Afterburner’ı da destekliyor. Bu yazılım aracılığıyla kullanıcılar, kıymetli sistem pahalarını gerçek vakitli olarak izleyebiliyor ve grafik kartını denetim edebiliyor.

Kartın özelliklerini duyuran Tayvanlı üretici, fiyat bilgisini şimdi paylaşmisimı. Hususla ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu