Mount & Blade II: Bannerlord’a DLSS takviyesi geliyor; RTX’li Minecraft beta sürecinden çıktı

mount rtxli minecraft beta surecinden cikti ryh73DNs

mount rtxli minecraft beta surecinden cikti 0 ea2QgLML

NVIDIA geçtiğimiz saatlerde bu ay içerisinde DLSS takviyesinin ekleneceği yeni oyunları duyuruldu ve ortasında bizlerin bilhassa yakından tanıdığı bir oyun bulunuyor: Mount & Blade II: Bannerlord.

NVIDIA’nın yaptığı duyuruya göer aralık ayı içerisinde Mount & Blade II: Bannerlord’a DLSS dayanağı gelecek. Pekala DLSS dayanağı ne işe yarayacak? DLSS, Mount & Blade II: Bannerlord’da performansı %50’ye kadar artırıyor. Bu da her GeForce RTX ekran kartının oyunu 4K’da 60FPS’nin üzerinde oynayabileceği manasına geliyor. Mount & Blade II: Bannerlord dışında CRSED: F.O.A.D., Moonlight Blade ve Scavengers oyunlarına da DLSS dayanağı geliyor. Mount & Blade II: Bannerlord’un DLSS takviyesi için net bir tarih yok lakin bu ay içerisinde gelmesi bekleniyor.

NVIDIA’nın duyurusundaki geriye kalan bilgilerden öne çıkanlardan bir oburu de RTX’li Minecraft. Bir müddettir beta sürecinde olan RTX’li Minecraft bugün beta sürecinden çıkıyor. 

RTX Minecraft

RTX özellikli Minecraft, bastan aşağı ışın izleme (path tracing) ile birlikte NVIDIA DLSS’yi destekliyor, yani oyundaki tüm ışıklandırmalar ışın izlemeli hale geliyor. RTX’li Minecraft’ta oyuncular tecrübelerini daha da geliştirmek için ışın izlemeli efektlerle desteklenen dünyalarda özel bir Fizikî Tabanlı Sürece doku paketi ile geliştirilmiş her şeyi görebilecek.

RTX ile Minecraft’ın çıkışını kutlamak için NVIDIA, Minecraft için toplam resmi RTX dünya sayısını 15’e çıkaran 2 yeni dünya yayınlıyor. Şu an Colosseum dünyası mevcut ve yakında Dungeon Dash da ortasına katılacak.

Cyberpunk 2077’nin çıkışından itibaren RTX ve DLSS dayanağı sunacağını da hatırlatalım. Ayrıyeten Cyberpunk 2077, çıkış gününde yani 10 Aralık’ta GeForce Now sisteminde de erişilebilir olacak.

Sıradaki içerik:

Mount & Blade II: Bannerlord’a DLSS takviyesi geliyor; RTX’li Minecraft beta sürecinden çıktı