Mitsubishi Outlander PHEV, Dünyada Bir Birincisi Gerçekleştirdi

mitsubishi outlander phev dunyada bir birincisi gerceklestirdi

Mitsubishi Motors Kuzey Amerika (MMNA), 2020 Rebelle Rally’de kâr maksadı gütmeyen bir kuruluş olan Team Record the Journey (RTJ) ile iş birliğine gittiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bu yılki Rebelle Rally, ABD’de tamamı kisimınlardan oluşan birinci off-roisim rallisi olurken, 48 eyalette de çeşidinin en uzun olanı olarak biliniyor.

On günde yaklaşık 2.000 kilometre yol kat edilen bu rallide Mitsubishi Outlander PHEV, çabayı tamamlayan birinci elektrikli crossover olmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir görüntüde ise Record the Journey kurucusu ve ekibin kopilotu başçavuş Rachael Ridenour ile pilotlardan kafaçavuş Kristie Levy, Kaliforniya’da başlayıp San Diego’da sona eren destansı seyahatle karşılaştıkları zorlukları anlatıyor.

Outlander PHEV, ralliyi tamamlayan birinci elektrikli crossover oldu:

Mitsubishi Outlander PHEV, Rally X-Cross’ta toplam 1034 puanla Kia Telluride ve Ford Bronco Sport’un akabinde üçüncü oldu. Hibrit elektrikli yapısından ötürü dayanıklılığa dayanan bu çeşit yarışlara pek de uygun olmamasına karşın Outlander PHEV’in aktifliği kafaarıyla tamamlamasının, kabiliyetlerinin ve emniyetilirliğin bir ispatı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaliforniya ve Nevada’da güçlü çöl kaidelerinde araçların sonlarının zorlandığı ralliyi daha da zorlaştırmak için grupların çöllerde çağdaş GPS teknolojisi mekanine pusula, haritalar ve yol kılavuzu üzere eski metot araçları kullanmasına müsaade verildi. Ayrıyeten Outlander PHEV grubuna bataryayı şarj etmek için mühlet müsaadesi de tanındı.

mitsubishi outlander phev dunyada bir birincisi gerceklestirdi 0 Bh39qce2

“Electra” lakaplı Outlander PHEV’in Rebelle Rally’de yarışabilmesi için birtakım ufak değişikliklerden geçirildiği biliniyor lakin Mitsubishi daha fazla ayrıntı vermedi. Aracın yol versiyonunda 2.0 listeril dört silindirli akaryakıtlı motor ile 190 beygir güç ve 186 Nm tork üreten iki elektrik motoru bulunuyor. Süratli şarjla 25 dakikisima tam dolu bataryaya ulaşan araç, 35 kilometreye kisimar büsbütün elektrikli sürüş tecrübesi visimediyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mitsubishi Outlander PHEV, Dünyada Bir Birincisi Gerçekleştirdi