Yazılım

Minecraft toplamda 600 milyon oyuncuya ulaştı

minecraft toplamda 600 milyon oyuncuya ulasti 0 nljAcKEt

Oyun dünyasının en kıymetli üretimlerinden birisi olma özelliğini koruyan Minecraft farklı stratejilerle büyümeye devam ediyor. Çin atılımı sonrasında yalnızca bir yılda 100 milyondan fazla oyuncu kazanıldı.

Minecraft rekor oyuncu kazandı

Minecraft olağanda fiyatlı oynanan bir oyun lakin 2017 yılında NetEase ve Mojang bir ortaya gelerek Çin için yerelleştirilmiş bir sürüm için çalışmaya başlamıştı. Java ve Bedrock sürümlerini optimize eden takım sonrasında NetEase üzerinden PC ve taşınabilir için oyunu fiyatsız olarak yayınlamıştı.

Sürüm Çin hükümetinin ağır sansür kurallarına büsbütün uyuyor ve çabucak tüm bileşenlerini hükümet tarafından denetim edilebilecek biçimde optimize ediyordu. Böylelikle oyun süratli bir formda yayıldı ve yalnızca 2 yılda 300 milyon civarında oyuncu kazandı.

Oyun içi pek çok bileşenin fiyatlı olduğu bu Çin sürümü son 1 yılda 100 milyon oyuncu daha kazandı. Yayınlandığı günden bu yana yıl bazında rekor oyuncu çıkarının 2020 yılında olduğu belirtiliyor. Haliyle pandemi periyodunun de bunda tesiri büyük.

Çin’den gelen katkı ile birlikte Minecraft toplamda 600 milyon oyuncuya ulaştı. Küçük bir hesapla 200 milyon oyuncunun fiyatlı sürüm kullandığını söyleyebiliriz. 1.5 milyardan fazla nüfusu ile Çin’e yönelik yatırım karşılığını ziyadesiyle vermiş görünüyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu