Minecraft, Doom ve Death Stranding’in müzikleri 2020’de Spotify’da en çok dinlenen oyun müzikleri oldu

minecraft doom ve death strandingin muzikleri 2020de spotifyda en cok dinlenen oyun muzikleri oldu I7E3nl8X

minecraft doom ve death strandingin muzikleri 2020de spotifyda en cok dinlenen oyun muzikleri oldu 0 KRtHq3rP

Güzeliyle, daha çok kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. Çoğunluğun neredeyse tüm yılı meskende geçirmek zorunda kaldığı 2020 yılı neredeyse bitmek üzere ve 2020 yılına dair ayrıntılar paylaşılmaya devam ediyor.

CNN’in yayınladığı yeni haber ile birlikte de 2020 yılına dair yeni bir istatistik öğrendik: 2020 yılında Spotify’dan oyun müziği dinleyen oyuncuların en çok dinlediği oyun müzikleri. CNN’in yayınladığı rapora nazaran 2020 yılında oyuncuların en çok dinlediği oyun müziği Minecraft’ın müzikleri. İkinci ve üçüncü sırada sırayla Doom Eternal ve Death Stranding bulunuyor. 

Minecraft’ın popülerliği ile birinci sırada olduğunu düşünebiliriz. Doom Eternal ve Death Stranding’in de muazzam müzikleri ile listede yer aldığını düşünebiliriz. Bilhassa Mick Gordon’ın Doom için hazırladığı ve genel olarak Death Stranding’te kullanılan müzikleri ziyadesiyle başarılı.

Listenin geri kalanına baktığımızda ise League of Legends için müzik hazırlayan sanal müzik grubu K/DA’yi görüyoruz. K/DA’in istatistikleri 2019’a nazaran %109 artmış durumda. Ayrıyeten Fortnite ile ismi bu yıl sıkça geçen ve oyun içinde konser veren Travis’in de bu yıl %207 yükselişte olduğunu görebiliyoruz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Minecraft, Doom ve Death Stranding’in müzikleri 2020’de Spotify’da en çok dinlenen oyun müzikleri oldu