Miltril (MITH) Nedir, Ne İşe Yarar?

miltril mith nedir ne ise yarar

Bugün sizlere Mithril Nedir, Mithril nasıl satın alınır, Mithril’ın özellikleri ve Mithril’in ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

Mithril (MITH) Nedir?

Mithril (MITH), merkezsiz toplumsal medya platformu tasarlayan blockchain projesidir. Steem projesi üzere kullanıcılara token ödeyen Mithril, öteki toplumsal medya platformlarından çok kapalılığa ehemmiyet verir.

Mithril’a Giriş

Toplumsal medya büyük bir iş koludur ve birçok toplumsal medya platformu sahibi milyarlarca dolar kazandı. Fakat toplumsal medya platformlarında zımnilik değerli bir sorun ve çıkardığınız içerik karşılığı rastgele bir fiyat almıyorsunuz. Bu yüzden Steemit, Sapien, Sola, Indorse ve Waves üzere toplumsal medya projeleri blockchain’in özelliklerinden faydalanmaya karar verdi. Mithril ise, token’ları MITH dağıtarak iştiraki ödüllendirmeyi hedefliyor.

Mithril, ismi birebir olan Ethereum projesi Mithril Ore’dan (MORE) farklıdır.

Mithril’ın kurucusu Jeffrey Huang’a nazaran kullanıcılar, toplumsal medya platformları için reklam olarak kullanılıyor. Toplumsal madencilik ve bahşişlerle bir arada bedeli güzelce arttı.

2018 Mart’ında piyasaya sürülen Mithril, piyasaya sürüldüğünden beri değerli toplumsal medya projelerinden birisi olmayı başardı.

Mithril Projesi Neden Piyasaya Sürüldü?

Jeffrey Huang’a nazaran toplumsal medyalar platformlarında etkileşimde bulunan insanları ödüllendirmeli. Fakat birden fazla toplumsal medya platformunun kullanıcıların iştirakini ödüllendirmek yerine onların datalarını satıyor. Hatta son vakitlerde Cambridge Analytica skandal ve bilgi tabanlarının hacklenmesi sonucu birçok kişinin terk ettiği platformlara alternatif olarak görülebilir. Sonrasında Facebook’a alternatif olarak kurulan toplumsal medya platformları baya popülarite kazandı. Ancak birtakım toplumsal medya platformlarının serverlarının kapatılması sonucu Gab ve Minds projeleri neredeyse batmıştı. Gab ve Minds’ın düştüğü durumu hesaba katarsak, Mithril üzere toplumsal medya platformlarının blockchain altyapısını kullanmaları sayesinde firmalar tarafından kapatılamazlar.

Mithril’ın Özellikleri

Mithril’ın toplam arzı 1 milyar. Ve tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ise 1.55 dolardan bedelinin çok altına düştü. Halka açık ICO yerine 400 milyon MITH token’ını kapalı ICO formülüyle satan kurum, 50 milyon MITH’i pazarlama ve geliştirme için ayırdı.

miltril mith nedir ne ise yarar 0 3CKseFWH

Mithril, toplumsal madencilik aracılığıyla çıkarılır. Token’ı çıkarmak için ise içerik üretip paylaşmanız gerekir, bu sayede farklı kurumlarda harcama yapabilirsiniz. Bilhassa mythril’in Final Fantasy oyunundaki MITH token’ları ile karıştırılması sayesinde, proje için düzgün bir tanıtım gereci oldu.

Platformun cüzdanı olan Mithril Vault, MITH kabul eden tüm platformlarda kullanılabilecek. Ayrıyeten içinde kripto para borsası bulunduran cüzdan, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve birkaç prestiji para ünitesinde süreç görebilecek.

Mithril’ın Gayesi Nedir?

Mithril, en güzel blockchain tabanlı toplumsal medya platformu olmayı hedefliyor. Bu yüzden Mithril birçok toplumsal medya platformu ile entegre olmayı öncelik olarak koymuş durumda. Bunun sonucu olarak projenin tüm özellikleri, büyük toplumsal medya platformlarına entegre olacak halde tasarlandı.

Toplumsal Madencilik Nasıl Çalışır?

Toplumsal madencilik yapabilmek için Mithril platformunda içerik üretip paylaşmanız gerekir. İçerik ürettikten sonra MITH token’ı kazanarak platform ile etkileşimde bulunursunuz.

Mithril takımı, kullanıcılardaki artıştan ötürü ekosistemin büyüyeceğine inanıyor. Platform ise popülerleştikçe firmanın gelirleri de gerçek orantılı olarak artacaktır. 

miltril mith nedir ne ise yarar 1 eNlDSVng

Elde edeceğiniz MITH token’ları ise algoritmaya nazaran değişir. Algoritma sizin ne kadar beğeni ve paylaşım aldığınız üzere kriterlere bakar. Belirlenmiş hesaplamalar MITH token’larının dağıtımında değerli bir rol oynar.

Mithril Nasıl Satın Alınır?

Mithril, Binance, OKEx, Gate.io, CoinDCX, OKEx Korea, MAX Exchange, DigiFinex, HitBTC, BiONE, Folgory, NiceHash, BitRabbit ve Dove Wallet borsalarında hesabınız varsa satın alabilirsiniz. Mithril almak için ise MITH/USDT, MITH/BTC, MITH/BNB, MITH/ETH süreç çiftlerini kullanabilirsiniz.

Mithril Ne İşe Fayda?

Mithril, saklılığa değer vererek toplumsal medya platformundaki katkınıza nazaran ödül almanızı sağlar. Birçok toplumsal medya platformunun bilakis, Mithril sizleri faydalanılacak müşteri görmez.

Mithril Yorumları

Mithril, Steemit üzere blockchain toplumsal medya platformları ile bir arada dünyada birtakım şahıslar tarafından kullanılıyor. Fakat birinci etaplarda oldukları için şu ana kadar çok fazla kullanımı yok. Lakin birçok toplumsal medya kullanıcısı Facebook alternatiflerine bakmaya başlayınca Steemit ve Mithril üzere projelerin kullanımı artacaktır.

Mithril Hakkında Sık Sorulan Sorular

MITH token’larımı nasıl stake ettirebiliriz?

MITH token’larınızı Steaker aracılığıyla stake ettirebilirsiniz.

MITH token’larımı nerede harcayabilirim?

MITH token’larınızı 17 Entertainment, Swag, Machi X ve anlaştıkları öbür platformlarda harcayabilirsiniz.

MITH ile ilgili gelişmelere nereden ulaşabilirim?

Mithril platformuyla alakalı haberlere firmanın Facebook, Twitter, Telegram, Reddit ve Medium hesaplarından ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten Coinkolik.com olarak Mithril ile alakalı gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

MITH token’larımı hangi cüzdanlarda saklayabilirim?

MITH token’larınızı Trust Wallet, Jaxx Liberty, imToken, Ethos, Atomic Wallet, Exodus, Coinhako ve Dether cüzdanlarında saklayabilirsiniz. Şayet o cüzdanlara sahip değilseniz, Ethereum ERC20 standardını destekleyen rastgele bir cüzdanda token’larınızı saklayabilirsiniz.

Mithril’ın en büyük rakipleri hangi platformlardır?

Facebook, Twitter ve YouTube dahil olmak üzere, Mithril’ın en büyük rakipleri Steem ve Akasha’dır.

Mithril ile iştirak yapabilir miyim?

Mithril ile paydaşlık yapabilirsiniz. Paydaşlık konusunda çalışmak isterseniz [email protected] ile irtibata geçebilirsiniz.

Mithril (MITH) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Kelam konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan aktifliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok değerli. Mithril (MITH) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan aktiflikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Miltril (MITH) Nedir, Ne İşe Yarar?