Microsoft xCloud uygulaması iOS’a geliyor

microsoft xcloud uygulamasi iosa geliyor Y3cN6iON

microsoft xcloud uygulamasi iosa geliyor 0 c1psRdzF

Bulut oyun sistemleri son devirde bilhassa teknoloji devlerinin devreye girmesiyle patlama yaptı. Sony, Nvidia, Google, Microsoft üzere devler bulut oyun kesiminde sıkı bir rekabete başlamak üzere. Bununla birlikte iOS tarafında kimi badireler var.

Microsoft xCloud yakında App Store’da

Apple; uygulamaların aygıt üzerinde çalışması yahut varsayılan ödeme yolunu kullanması üzere muhakkak kurallar belirledi ve bulut oyun uygulamalarının bu kuralları ihlal ettiğini düşünüyor. Bulut oyun hizmeti sahipleri de App Store kurallarına uyabilmek için büyük uğraş sarf ediyor.

Örneğin Amazon firması Apple ile ortak bir proje geliştirerek web uygulaması üzerinden Luna oyun akışı sağlama konusunda kuralları tam olarak karşılamaya başladı.

Microsoft da beta sürecinde sorun yaşayan ve App Store mağazasından kaldırdığı xCloud için benzeri bir yol izleyecek. Phil Schiller web uygulaması üzerinden xCloud hizmetinin sunulması için çalışmalar yaptıklarını ve gelecek yıl App Store mağazasında yerini alacağını bildirdi.

Muhtemelen Apple ile birlikte hareket eden Microsoft ayrıyeten gelecek yıl Windows platformuna da xCloud hizmetini sunmak istiyor. Bunun için de çalışmalar süratli bir halde devam ediyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Microsoft xCloud uygulaması iOS’a geliyor