Microsoft Xbox Store’un PC Sürümünü Microsoft Store’a Ekledi

microsoft xbox storeun pc surumunu microsoft storea ekledi yf2IRM55

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir müddettir yeni bir Xbox Store uygulaması üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta şirket, kısa bir müddet evvel de Xbox Insiders kullanıcılarına, yenilenen Xbox Store'u deneyimleme imkanı sundu. Şimdiyse bu uygulamayla ilgili ayrımlı bir gelişme yaşandı. Yenilenen Xbox Store'un Windows için hazırlanan sürümü, Microsoft Store'da gün yüzüne çıktı.

Yenilenen Xbox Store, kullanıcılara hem çok daha âlâ hem de daha rahat bir tecrübe sunuyor. Ayrıyeten Microsoft, bu uygulamayı “Mercury” olarak adlendiriyor. Şirket, görünüşe nazaran Microsoft Store için de misal bir çalışma içerisinde. Lakin Microsoft Store'da görünen ve yeniden Microsoft Store ismine sahip olan bu uygulamanın kullanıcılara neler sunacağı, şu an için belirsizliğini koruyor.

İşte Microsoft Store'da görülen yeni Microsoft Store uygulaması

microsoft xbox storeun pc surumunu microsoft storea ekledi 0 Z1aG5i8k

Microsoft tarafından hazırlanan yeni Microsoft Store uygulaması, Windows 10'a kalıcı olarak gelebilir. Lakin şu an için bu çeşit bir durum kelam konusu değil. Zira Microsoft Store'a eklenen yeni Microsoft Store, bilgisayarlara farklı bir uygulama olarak kuruluyor. Üstelik bu heyetimin akabinde mevcut Microsoft Store uygulamasına hiçbir şey olmuyor.

Yenilenen ve Xbox Store'un yeni sürümüne benzeyen Microsoft Store'un ne vakit kullanımda olacağı bilinmiyor. Ayrıyeten bu uygulamanın tüm kullanıcılar tarafından görülemiyor olması da farklı bir sorun. Lakin Microsoft'un bu hususta bir şeyler yaptığı sugötürmez bir gerçek. Kullanıcılar, ilerleyen devirlerde yeni bir Microsoft Store'la tanışma imkanı yakalayacaklar üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

Microsoft Xbox Store’un PC Sürümünü Microsoft Store’a Ekledi