Microsoft, Xbox Series X ve S’in TV Reklamını Yayınladı

microsoft xbox series x ve sin tv reklamini yayinladi iK5F776n

Uzun vakittir hakkında konuştuğumuz ve sabırsızlıkla beklediğimiz yeni jenerasyon konsolların birincisine kavuşmamıza artık neredeyse tam 4 hafta kaldı. Microsoft, Sony’nin PlayStation 5 konsoluna rakip olacak konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’i 10 Kasım tarihinde çıkaracağını duyurmuştu.

Olağan yeni jenerasyon konsolların daha fazla satması için şirketler, reklam kampanyalarını artırmaya başlisimılar. Bundan 2 ay evvel birçok mekande yeni oyun konsolunun reklamlarını yapmaya başlayan Sony’nin akabinde Microsoft, bugün televizyonlarda yayınlanması için hazırlisimığı birinci çıkış fragmanını paylaştı.

Xbox Series X ve S’in TV reklamı:

Microsoft’un birinci televizyon reklamında Get Out ve Black Panther’den tanıdığımız Daniel Kaluuya alan aldı. Reklam sinemasında büyük oranda Microsoft’un beklenen yeni oyunu Halo Infinite gözüktü. Fragmanda birebir vakitte Assassin’s Creed Valhalla da alan aldı. Microsoft, reklamda Xbox Series X ve S için Game Awards etkinliğinde tanıtırken kullandığı ‘Power Your Dreams‘ sloganına yer verdi.

Microsoft, normalda Halo Infinite’i Xbox Series X ve Series S’in çıkış oyunu olarak planlamış olsa da oyun maalesef ertelenmişti. Geçtiğimiz gün oyunun çıkış tarihine işaret eden bir gelişme yaşanmış ve çıkış tarihi şimdi açıklanmayan Halo Infinite’i daha uzun mühlet bekleyeceğimizden korkmaya kafalamıştık.

microsoft xbox series x ve sin tv reklamini yayinladi 0 DZDJ7LkG

Microsoft’un YouTube kanalından yayınladığı reklam sineması, bu pazar günü Minnesota Vikings ve Seattle Sehawks ortasında oynanacak Amerikan futbolu müsabakasında televizyonlarda yayınlanacak. Bir dakika uzunluğunda olan reklam, milyonlarca izleyicinin karşısına çıkacak.

Microsoft, yeni kuşak oyun konsollarını 10 Kasım günü ülkemizde de satışa sunacak. Yurt dışında 499 dolardan satışa çıkan Xbox Series X ülkemizde 9.299 TL’lik fiyat etiketine; 299 dolardan satışa çıkan Xbox Series S’se 5.399 TL’lik fiyat etiketine sahip olacak. Oyun konsolları şu anda önsiparişe açık.

Sıradaki içerik:

Microsoft, Xbox Series X ve S’in TV Reklamını Yayınladı