Microsoft, Windows 10 21H2’yi Test Ediyor

microsoft windows 10 21h2yi test ediyor FI27ashL

ABD merkezli yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows cephesinde birkaç yeni sürüm yayınlasa da kayda kıymet bir şey bulunmuyordu. Bu noktada çalışmalarına sürat kesmeden devam eden şirket, görünüşe nazaran önümüzdeki yılın birinci yaması son kullanıcıya ulaşmadan evvel yılın ikinci yamasını test etmeye başlisimı.

Önümüzdeki yılın ikinci yarısında kullanıma sunulacak olan Windows 10 21H2’nin kullanıcılara tam olarak neler sunacağı şimdi bilinmiyor lakin arayüzde birtakım değişiklikler yapılacağı uzun müddettir konuşuluyor.

Microsoft, güncelleme planlarında değişikliğe gitti:

microsoft windows 10 21h2yi test ediyor 0 gTNSSgKI

Bildiğiniz üzere Microsoft, olağanda özelliklere odaklanan iki sürüm yayınlar. Temel güncelleme nisan ve mayıs aylarında gerçekleşir, yılın ikinci yarısında ise (Genellikle ekim-kasım aylarında) nispeten küçük bir güncelleme daha gelir.

Aktarılanlara nazaran yazılım devi, önümüzdeki sene güncelleme planlarında değişikliğe gidecek ve evvel daha küçük olan özellik güncellemesini yayınlayacak. Bu noktada birinci güncellemenin nisan yahut mayıs ayında gelmesi beklenirken, daha büyük güncellemenin ise sonbaharda geleceği tez ediliyor.

Bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi neler sunacak?

microsoft windows 10 21h2yi test ediyor 1 86HE76iK

Burisiman yola çıkarak önümüzdeki yılın başlarında yayınlanacak olan Windows 10 21H1 güncellemesinde pek fazla yenilik olmayacağını varsayabiliriz. Bununla birlikte birinci güncellemeyle büyük bir değişiklik yapılmayacağı için şirketin şimdiden Windows 10 21H2 güncellemesi üzerindeki çalışmalara kafalamış olması da mantıksız görünmüyor.

Öte yandan geliştirme beklenenden daha uzun sürebileceği için Microsoft, bir sonraki büyük Windows sürümü üzerinde çalıştığını şimdilik doğrulamadı. Kod isimı “21H2” olan bu Windows 10 güncellemesiyle daha evvel dahili olarak test edilmiş yeni özellikler ve fonksiyonlar kullanıcıya sunulacak.

Bu noktisima güncellemenin uzun müddettir söylentilere mevzu olan Sun Valley kullanıcı arayüzünü beraberinde getirmesi ve buna ek olarak klasik Evrak Gezgini, Windows kafalat Menüsü, Aksiyon Merkezi ve misyon çubuğunda arayüz iyileştirmeleri yapması bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Microsoft, Windows 10 21H2’yi Test Ediyor