Yazılım

Microsoft, Stream İsimli Kurumsal Hizmetini Yeniledi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, kurumsal müşterilerin görüntü paylaşımları yapabilmesini sağlayan “Microsoft Stream” adli hizmetini yeniledi. Bugüne dek Office 365 programı kapsamında olan hizmet, artık Microsoft 365’e entegre edilerek kullanıcıların hizmetine sunulacak. Microsoft, yenilediği Stream ile kurumsal müşterilerine tıpkı bir Office dokümanı oluşturuyormuş üzere görüntüler oluşturup, bu görüntüleri paylaşmalarına imkan tanımayı amaçlıyor.

Office 365 kapsamında sunulan Microsoft Stream, yüklenen görüntüleri Office evraklarından ayırıyordu. Lakin artık bu türlü bir şey de kelam konusu olmayacak. Kurumsal kullanıcılar, Microsoft Stream’in yeni sürümüyle birlikte oluşturdukları görüntü içerikleri öteki tüm evrakları ile tıpkı klasörde, yani SharePoint üzerinde depolanacak.

microsoft stream isimli kurumsal hizmetini yeniledi 0 Cs1RGMzj

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran Stream’in web uygulaması, artık çok daha fonksiyonel. Kullanıcılar, yeni web uygulamasıyla görüntülerini çarçabuk oluşturup, düzenleyip, oynatıp, en sonunda da paylaşabilecekler. Tüm bu süreçler, artık daha sıkıntısız bir formda yapılacak. Ayrıyeten Microsoft 365’teki tüm görüntüler artık yüksek çözünürlük ve uyarlanabilir oynatma kalitesi özelliğine sahip olacak.

Microsoft Stream’le birlikte kurumsal kullanıcılara artık hazır şablonlar sunulacak. Bu şablonlar, görüntülerin oluşturulma sürecinde kullanıcılara kıymetli kolaylıklar sağlayacak. Microsoft’un kurumsal müşterileri, hazır şablonlara SharePoint üzerinden rahatlıkla erişebilecekler. Son olarak kullanıcılar, Microsoft 365’in iOS ve Android sürümlerinde de artık görüntüler çekip, bu görüntüleri paylaşabilecekler.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu