Mobil

Microsoft, Outlook’u Uygunlaştırmak İçin Çalışıyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, e-posta hizmeti Outlook‘u yeniledi. Hizmetle ilgili oluşturduğu yeni bir gönderi de Outlook uygulamasının Windows, iOS ve Android sürümlerine eklenen yeniliklerden ve yaklaşan özelliklerden bahseden Microsoft, uygulamanın artık çok daha fonksiyonel olacağını gösteriyor. Dilerseniz daima birlikte, Outlook’un yeni özelliklerine yakından bakalım.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran Outlook, artık akıllı telefon ve bilgisayar ortasında daha kolay heyetim imkanına sahip olacak. Bunun için yeni bir QR kod sistemi oluşturan şirket, bu sayede bilgisayarda açılmış bir hesabın akıllı telefonlara aktarılmasını kolaylaştıracak.

microsoft outlooku uygunlastirmak icin calisiyor 0 12APBmO2

Outlook uygulamasına eklenen yeni bir özellikse, gelen e-postalar için otomatik karşılık tekliflerinde bulunuyor. Diyelim ki bir görüşme talebi aldınız. Bu talebi bir dokunuşla reddedebiliyor ya da size uygun olan bir vakit için çaracele onaylayabiliyorsunuz. Bu sayede e-postaların yanıtlanması biraz daha kolaylaştırılmış olacak.

Microsoft geliştiricileri, uygulamanın Android sürümünde bildirim özelleştirmesi de yaptılar. Bu yenilikle birlikte Android kullanıcıları, Outlook uygulamasından bir bildirim aldıklarında bu bildirimlerin fonksiyonlarını özelleştirebilecekler. Bu özellik, kullanıcıların bir e-postayı bildirim üzerinden cevaplaması, silmesi ya da arşivlemesi üzere süreçleri hızlandırmış olacak.

47ecb3fe6ff946cisim0934afe8da91ce07523f90d

Outlook’a dahili asistan geliyor

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran Outlook uygulaması, ilerleyen günlerde yeni bir yerleşik asistana sahip olacak. Bu asistan, yeni etkinlikler planlama, Teams üzerinden takım üyelerine ulaşma ve belge arama üzere çeşitli fonksiyonlara sahip olacak. Kullanıcılar, taşınabilir aygıtlarda kullanabilecekleri bu bilhassa daha uygun bir Outlook tecrübesi yaşayacaklar.

Bu ortisima Outlook’a eklenecek tek özellik, dahili asistan değil. Yaklaşmakta olan özellikler ortasında hava durumu da var. O denli ki Outlook’u kullanırken belli bir tarihteki toplantı için hava durumu tavsiyesi alabileceksiniz. Bu sayede kullanıcılar, yaklaşan toplantıları için hava durumuna nazaran tepki alabilecekler.

microsoft outlooku uygunlastirmak icin calisiyor 2

Son olarak, Outlook’a metin varsayımı özelliği de gelecek. Aslına bakacak olursak bu özellik bir müddettir Gmail‘de mevcut ve kullanıcılar, bu özelliğin hayat kolaylaştıracılığından faydmekanabiliyorlar. Microsoft, makul bir tarih vermese de özelliğin Outlook’a da geleceğini tabir ediyor. Bu özellik ile kullanıcılar bir e-postayı yazarken, metinleri otomatik olarak tamamlayabilecekler.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu