Microsoft Office Belgeleri, Gmail’de Düzenlenebilece

microsoft office belgeleri gmailde duzenlenebilece

Dünyanın en büyük e-posta sağlayıcılarından bir tanesi olan Gmail’in sahibi olan Google, bu servisine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Şirketin bu sefer eklediği özellik, bilhassa sık sık Microsoft Office evrakları gönderip yer kullanıcıların işine yarayacak.

Gmail’e eklenen yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, e-postalarına ekledikleri ofis belgelerini ayrıyeten indirme süreci gerektirmeden düzenleyebilecekler. Üstelik bu süreç sonrasında Word belgesinin formatında da rastgele bir değişiklik olmayacak.

Word belgeleri Gmail’de düzenlenebilecek

microsoft office belgeleri gmailde duzenlenebilece 0 Kv1ec3RB

Google, yaptığı açıklamisima, kendi uygulamalarını kullanan milyonlarca kullanıcının başka araçları da kullanma ihtiyacı duyduğunu lisana getirdi. Ayrıyeten artık Word dokümanlarının Gmail’e eklendikten sonra da düzenlenebileceği ve bu özelliğin kısa bir müddet içerisinde kullanıcılara sunulacağı söz edildi.

E-postalara eklenen Microsoft Office evraklarının içeriğinde değişiklik yapılması ya da düzenlenmesi için indirilmesi ve gerekli süreçler yapıldıktan sonra tekrar e-postaya eklenmesi gerekiyordu. Bu Gmail’in yeni özelliği sayesinde indirme ve tekrar geri yükleme süreçlerine gerek kalmayacak.

Üstelik e-postaya eklenmiş olan ve tek bir tıkla açılabilen bu belgelerin formatında rastgele bir değişiklik yaşanmayacak. Gmail ve Office üzere büyük servislerin bu çeşit kolaylıklar sunması, birçok kullanıcıyı sevindirecektir.

Ayrıyeten bu özellik sisimece burisima da kalmayacak. Digital Information World’de yer alan habere nazaran yakın gelecekte, filigran ya da metinin gerisindeki görseller de bu özelliğin içerisine dâhil edilecek. Buradaki asıl gaye ise bilgi değiş tokuşunu, kullanımını hızlandırmak ve vakitten tasarruf etmek. Pekala, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Microsoft Office Belgeleri, Gmail’de Düzenlenebilece