Microsoft, Edge’e çevrimiçi alışverişte fiyat karşılaştırma ve kullanışlı ekran imajı alma araçları ekliyor

microsoft edgee cevrimici alisveriste fiyat karsilastirma ve kullanisli ekran imaji alma araclari ekliyor rARf9BaX

microsoft edgee cevrimici alisveriste fiyat karsilastirma ve kullanisli ekran imaji alma araclari ekliyor 0 bMyIGr9r

Microsoft, Edge tarayıcısına, çevrimiçi alışveriş yaparken perakendeciler ortasında fiyatları karşılaştırmanıza imkan tanıyan yeni bir özellik ekledi. Bu araç, birebir eserin fiyatlarını birden çok sitede karşılaştırmanıza, birden fazla sekme açma ve en düzgün teklifi bulmak için ortalarında geçiş yapma muhtaçlığını ortadan kaldırmanıza imkan tanıyor.

Tarayıcının ekranın sağındaki alışveriş arayüzü üzerinden, bir koleksiyona eser ekleyerek “fiyatı öbür perakendecilerle karşılaştır” seçeneğinin görünür olmasını sağlar. Bu özellik, birebir eser için öbür perakendecilerin fiyat listesini kullanıcıya sunar. Bu bilgileri kullanarak, satın alma sürecinizi süratli bir halde tamamlayabilir yahut eserin en ucuz olduğu bir perakendecinin sitesine direkt ulaşabilirsiniz. Bu özellik başlangıçta ABD’deki kullanıcıları kapsayacak.

Microsoft‘tan yapılan açıklamada: “Bu, alışveriş seyahatinin yalnızca başlangıcı. Microsoft Edge size vakitten tasarruf etmenize ve daha proaktif fiyat karşılaştırması ve kuponlar üzere cüzdanda daha fazla para tutmanıza yardımcı olacak özellikler sunmaya devam edecek.” tabirlerine yer verildi.

Microsoft’un Edge tarayıcısına eklediği bir başka özellik ise yeni bir ekran imajı alma aracı. Standart ekran imajı sağlayıcılarının bilakis Edge’e gelen bu özellik ile kullanıcılar, otomatik aşağı kaydırma ile bir web sitesinin tamamının ekran manzarasını alabilecek.

Yeni ekran imgesi aracı ile alınan ekran imgelerini kullanıcılar, isterlerse kaydedilebilecek isterlerse de direkt olarak paylaşabilecekler.

Microsoft kullanıcıları ayrıyeten, web üzerindeki eserleri, web sayfalarını, manzaraları ve metinleri basitçe kaydetmesine ve daha sonra erişmek yahut diğerleriyle paylaşmak üzere düzenlemesine yardımcı olan Koleksiyonlar‘ı Pinterest‘teki Pin‘lerine aktarabilecekler.

Kaynakça https://www.engadget.com/microsoft-edge-october-update-180022236.html https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/10/08/whats-new-in-web-experiences-for-october-2020-microsoft-edge-is-the-best-browser-for-shopping-this-holiday/

Sıradaki içerik:

Microsoft, Edge’e çevrimiçi alışverişte fiyat karşılaştırma ve kullanışlı ekran imajı alma araçları ekliyor