Yazılım

Microsoft Edge önümüzdeki ay Linux işletim sistemine geliyor

microsoft edge onumuzdeki ay linux isletim sistemine geliyor 0 PJnBUUjw

Microsoft, Chromium tabanlı web tarayıcısı Edge‘i Linux işletim sistemiyle buluşturmak için uzun zamandır kolları sıvamış durumdaydı. 

Şirket nihayet önümüzdeki ay Edge‘in geliştirici ön izlemesini Linux üzerinde kullanıma sunacağını resmi olarak duyurdu. Yayınlandığı vakit kullanıcılar Edge Insider sitesinde yahut Linux yerleşik paket yöneticisi üzerinden önizlemeye ulaşarak Microsoft Edge‘i deneyimleyebilecekler. 

Linux için yayınlanan önizleme, Microsoft‘un işletmeleri Edge kullanmaya teşvik etme uğraşının bir kesimi. Microsoft, Edge‘de bulunan Internet Explorer entegrasyonunu IT‘cilerin işini kolaylaştırdığını düşünüyor. Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar eski siteleri Internet Explorer‘ın kendisini açmak zorunda kalmadan çok daha inançlı bir halde Edge üzerinden açabiliyorlar.

Bilhassa web geliştiricilerinin çok büyük bir kısmı Linux kullanıyor ve Edge‘i onlar için fonksiyonel hale getirmek çok büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmaya yardımcı olabilir.

Google Chrome için geçerli olan tüm eklentiler, temalar ve uygulamalar Chromium’da da kullanılabiliyor. Yeni Edge‘in Chromium tabanlı olması da  erişilebilirlik açısından, uyumluluk açısından çok kıymetli bir nokta.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu