Microsoft, Edge İçin İki Tesirli Özellik Yayınladı

microsoft edge icin iki tesirli ozellik yayinladi E8EKUVue

ABD merkezli yazılım devi Microsoft, 2020 yılının kafaında yayınladığı Chromium tabanlı Edge için iki yeni özelliği kullanıma sundu. Her ikisi de birbirinden tesirli olan bu özellikler, Microsoft’un kullanıcı tecrübesini güzelleştirmek için elinden geleni arkasına koymadığını gözler önüne seriyor. Pekala bu özellikler, kullanıcılara ne üzere yenilikler getiriyor?

Edge’e sunulan özelliklerden birincisi, alışveriş tutkunlarını kendine hayran bırakacak cinsten. Zira kullanıcılar, bu özelliği kullanarak satın almak istedikleri bir yapıtin fiyat karşılaştırmasını yapabiliyorlar. Ekranın sağ tarafına eklenen bir açılır menü ile deneyimlenebilen bu özellik, tıpkı yapıt için öteki satış alanlerindeki fiyatların ne durumda olduğunu gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar, bir yapıt için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmamış oluyorlar.

Edge’in fiyat karşılaştırma özelliği işte bu türlü görünüyor

edgepricecomparison

Chromium tabanlı Edge’in fiyat karşılaştırma özelliği, şu an için yalnızca ABD’deki muhakkak perakendecilerle uyumlu olarak çalışıyor. Fakat Microsoft, bu özelliğin kapsamının genişleyeceğini ve hatta indirim kuponları biçimindeki bir özelliğin de fiyat karşılaştırma özelliğine entegre edileceğini söylüyor. Bu sayede kelam konusu özellik, daha da fonksiyonel bir hale gelmiş olacak.

Edge’in ikinci özelliği ise çok kullanışlı bir ekran manzarası alma aracı

edgescreenshottool

Microsoft geliştiricilerinin kullanıma sunduğu özellikse, ekran imgesi almak isteyen kullanıcıların işine yarayacak üzere görünüyor. Ekran imajı almak, kimi kullanıcılar için kritik bir kıymet arz ediyor. Fakat bir internet sitesi, her vakit açılan ekran boyutunda olmayabiliyor. İşte bu durumu görmezden gelmeyen geliştiriciler, oluşturdukları yeni ekran imgesi alma aracı ile bir sayfanın tümünün ekran imgesinin kaydırılarak alınabilmesini sağlıyor.

Bu özellikler, Edge kullanıcılarının çeşitli gereksinimlerini karşılayacak olsa da Microsoft, kullanıcıların ağzına bir parmak bal çalarak kenara çekilmiyor. Şirket, yeni özellikler üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Örneğin kullanıcılar, Koleksiyonlar içerisinde artık Pinterest entegrasyonunu kullanabilecekler. Bu sayede Pinterest gönderileri oluşturmak, hiç olmadığı kadar kolaylaştırılacak. Ayrıyeten Koleksiyon’lar artık yalnızca Office uygulamalarına aktarılmakla kalmayıp, e-posta olarak da gönderilebilecek. Son olarak, şirketin bir müddettir üzerinde çalıştığı Dikey Sekmeler için de sona gelindiğini, bu özelliğin yakın bir gelecekte kullanıcıların hizmetine sunulacağını belirtelim.

Sıradaki içerik:

Microsoft, Edge İçin İki Tesirli Özellik Yayınladı