Yazılım

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı! Eski ve yeni tüm oyunlar Game Pass’e gelecek

microsoft bethesdayi satin aldi eski ve yeni tum oyunlar game passe gelecek 0 k7cGI9CF

Microsoft dev bir muahedeye imza attı. Bethesda Game Studios ve ZeniMax Media çatısı altındaki öteki oyun şirketlerini satın aldı. Microsoft bu mutabakat için 7.5 milyar dolar ödeyecek.

Bethesda’nın geliştirdiği oyunlardan Fallout, DOOM, The Elder Scrools, Wolfenstein, Dishonored, Prey, Quake ve Starfield üzere dev imaller artık Microsoft’un sahipliğinde olacak. Bethesda’nın yeni geliştireceği oyunlar da Microsoft bünyesinde çıkış yapacak.

Mutabakatla birlikte Bethesda’nın tanınan oyunları da dahil olmak üzere eski ve yeni çıkacak tüm oyunları Xbox Game Pass’e eklenecek. Yeni oyunlar çıkış gününde Game Pass’e dahil edilecek.

Microsoft, yeni kuşağa savlı bir giriş yapıyor. Bethesda’nın yeni oyunların PS5’e çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor lakin PC yahut yeni kuşak Xbox sahipleri ayda 30 TL’ye Game Pass aboneliği başlatarak Bethesda’nın tüm oyunlarını fiyatsız olarak oynayacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu