Microsoft açıkladı: Çift ekranlı akıllı telefon Surface Duo, Avrupa’da piyasaya çıkıyor

microsoft acikladi cift ekranli akilli telefon surface duo avrupada piyasaya cikiyor

microsoft acikladi cift ekranli akilli telefon surface duo avrupada piyasaya cikiyor 0 3WFqjFcw

Microsoft bu sonbaharda, sırf ABD’de mevcut olan çift ekranlı ve Android işletim sistemli Surface Duo akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran aygıt Avrupa’lı kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Kasım ayında, Microsoft’un Surface Duo’yu Avrupa pazarından başlayarak öteki bölgelerde de piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler çıkmıştı. Artık Microsoft, şirketin çift ekranlı telefonunu 2021’in başlarında Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya‘da piyasaya sürmeyi planladığını resmen onayladı.

Problemlerin Avrupa sürümünde çözülmesi bekleniyor

Akıllı telefonun sıkıntılı olduğuna dair kimi haberler de çıkmıştı. Şarj konektörünün etrafındaki çerçevenin çatladığı, zayıf sinyal ve data transferindeki yüksek gecikme hakkında birtakım problemler bildiriliyordu. Microsoft’un tüm bu problemleri aygıtın Avrupa sürümüyle birlikte tahlile kavuşturması bekleniyor.

microsoft acikladi cift ekranli akilli telefon surface duo avrupada piyasaya cikiyor 1 A4CMKatg

Surface Duo her biri iki 5,6 inç iki ekrana sahip. Her panelin çözünürlüğü 1800 x 1350 piksel ve toplam çözünürlük ise 2700 x 1800 piksel. Akıllı telefon, Snapdragon 855 yongalı bir sistem üzerine inşa edilmiş. Pil kapasitesi 3.566 mAh ve 18 watt şarj takviyesi mevcut.

Kasa açıldığında ve katlandığında sırasıyla 4.8 ve 9.6 mm kalınlığa sahip akıllı telefonun kamera çözünürlüğü ise sırf 11 megapiksel. Kalem dayanağına sahip Surface Duo, NFC ve 5G takviyesinden mahrum bir formda geliyor. Giderek popülerlik kazanan esnek ekranlı akıllı telefonlarla ne kadar rekabet edebileceği ise şimdilik muamma.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Microsoft açıkladı: Çift ekranlı akıllı telefon Surface Duo, Avrupa’da piyasaya çıkıyor