Kripto Para

Merkeziyetsiz Borsa DODO, Hack Saldırısına Uğradı

Merkeziyetsiz DODO Borsası, hack saldırısının kurbanı oldu. Gelen bilgilere nazaran 2 milyon dolarlık bir vurgun gerçekleştirildi.

DODO takımı Twitter’dan gerçekleştirdiği açıklamada, yapılan akının sırf Crowdpool’larını hedeflediğini duyurdu. DODO’nun V1 ve V2 havuzlarında bulunan likiditenin büyük çoğunluğunun inançta olduğu kaydedildi. Hacker’lar, sadece kullanıcılar tarafından oluşturan havuzlara hücum gerçekleştirdiler.

DODO, yeni oluşturulan havuzları koruyabilmek isminde, havuz oluşturma portalını da devre dışı bıraktı. Grup artık, güvenlik ortağı ile birlikte kullanıcıların fonlarını kurtarmaya odaklanacak.

Bu DeFi saldırısı Meerkat Finance’in 31 milyon dolarlık bir atağa uğramasından epeyce kısa bir mühlet sonra gerçekleşti. DeFi platformlarına olan taarruzlar maalesef devam ediyor.

Daha evvel yapılan DeFi taarruzlarına bakıldığında, DODO’nun yaşadığı 2 milyon dolarlık kayıp, nispeten daha düşük bir ölçüsü temsil ediliyor. Platformun tokenının fiyatının sabit kaldığını da belirtmek gerekiyor.

Puzzle Venture’ın yönetici ortağı ve DODO’nun büyük bir yatırımcısı olan Jerry Zhou şunları söyledi:

“Bazı yatırımcıların bu hücum sebebiyle DODO konusunda hayal kırıklığı yaşamalarını anlayabiliyorum. Fakat bu tip meşakkatlerin vakit zaman yaşandığını unutulmamalıdır. Bildiğim kadarıyla, fonların geri alınmasına yönelik büyük bir ilerleme kaydedildi ve güzel bir sonuç alınacağına inancım tam.”

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu