Mercedes’in yeni multimedya sistemi “MBUX Hyperscreen” 7 Ocak’ta tanıtılacak

mercedesin yeni multimedya sistemi mbux hyperscreen 7 ocakta tanitilacak nR2IsTwr

mercedesin yeni multimedya sistemi mbux hyperscreen 7 ocakta tanitilacak 0 1VpwAswZ

Yeni kuşak modellerinde MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) isimli sezgisel ve akıllı multimedya sistemine yer veren Alman otomotiv devi, kelam konusu sistemin gelişmiş versiyonu “MBUX Hyperscreen” ile sunduğu deneyime seviye atlatmaya hazırlanıyor. 

Şirketten yapılan açıklamada, yapay zeka dayanaklı MBUX Hypersceen’in 7 Ocak 2021‘de gerçekleştirilecek özel bir dijital etkinlikle tanıtılacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra Mercedes, ilk sefer dijital olarak düzenlenecek CES 2021’de de MBUX Hyperscreen hakkında ayrıntılar paylaşacak. Şirketin CES 2021’deki tanıtımı da 11 Ocak 2021’de gerçekleşecek.

Alman marka MBUX Hypersceen ile ilgili çok fazla ayrıntı paylaşmadı. Ama sistemin lüks KONUT modeli Mercedes-Benz EQS’de opsiyon olarak sunulacağını biliyoruz. Kelam konusu sistemin şoförün ve ön taraftaki yolcunun önüne kadar uzanan geniş ve kavisli bir ekrana sahip olacağı da verilen bilgiler ortasında. Görünen o ki Byton M-Byte modelindekine emsal devasa bir ekran karşımıza çıkacak.

Öte yandan EQS’de standart olarak yer verilecek multimedya sistemi ise yeni S-Serisi’ndekiyle emsal olacak. Bu da konsolun merkezine dikey olarak pozisyonlandırılmış 12.8 inçlik bir dokunmatik ekranın bulunacağı manasına geliyor. Daha evvelki casus fotoğraflarda EQS’in bu ekranını görme talihi yakalamıştık.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Mercedes’in yeni multimedya sistemi “MBUX Hyperscreen” 7 Ocak’ta tanıtılacak