Mercedes, 1200 km menzile sahip elektrikli araç prototipi geliştiriyor: Vision EQXX

mercedes 1200 km menzile sahip elektrikli arac prototipi gelistiriyor vision eqxx F5ALOeif

mercedes 1200 km menzile sahip elektrikli arac prototipi gelistiriyor vision eqxx 0 76Cwl5AO

Alman otomotiv devi Mercedes, elektrikli araç teknolojileri konusunda pazarın önde gelen temsilcilerinden biri olma konusunda epeyce argümanlı. Şirket, Vision EQXX ismini verdiği büsbütün elektrikli bir prototip hakkında ipuçları paylaştı.

Düzenlenen sunumda Vision EQXX ptototipinin silüetini paylaşan Alman marka, verimlilik ve menzil hususlarında da epeyce argümanlı konuştu. Vision EQXX’in şimdiye kadarki en verimli elektrikli araç olacağının altını çizen Mercedes, tek şarjla kat edebileceği azamî menzili de 1200 kilometre olarak açıkladı.

Vision EQXX konseptinin Stuttgart merkezli bir grup tarafından geliştirildiği, elektrik motorları konusunda motorsporları tecrübesine sahip AMG High Performance Powertrains kümesinden da takviye alındığı bildirildi.

Projenin ardındaki mühendisler, Vision EQXX’in bu türlü etkileyici bir menzile sahip olmasının sebebini verimlilik olarak açıkladı. Yani Mercedes, prototipi devasa bataryalarla donatmak yerine güç aktarma organlarının daha verimli olmasını sağlayacak.

Mercedes Vision EQXX, şirketin sahip olduğu teknolojilerin sergilenmesi emeliyle geliştirilen özel bir prototip olacak. Bu demek oluyor ki EQXX’in seri üretim versiyonunu görmeyeceğiz. Bu prototipden elde edilen tecrübe, şirketin gelecekteki seri üretim araçlarının geliştirilmesinde kullanılacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mercedes, 1200 km menzile sahip elektrikli araç prototipi geliştiriyor: Vision EQXX