Masomo’nun Yeni Oyunu ‘Basketbol Arena’ Yayınlandı

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi

Şirketimiz İzmo bünyesinde geliştirilen Online baş Topu ile kafalayan macera, 2017’de birebir takımın Mosomo bünyesinde geliştirdiği baş Topu 2 ile devam etmişti. Kısa müddette gelen muvaffakiyet, Türk taşınabilir oyun kesiminin en değerli mutabakatlarından birisi ile taçlandırılmış ve Masomo, küresel oyun devi Miniclip’in bünyesine dahil olmuştu. O günden bu yana baş Topu 2 ile 125 milyon kullanıcıya ulaşan Masomo, yeni oyunu Basketbol Arena’yı Türkiye ve tüm dünyisimaki oyuncuların beğenisine sundu.

Basketbolun en heyecan verici dinamiklerini konsantre bir halde taşınabilir aygıtlara getiren Basketbol Arena, ana sınırları ile baş Topu 2’ye benzese de aslında epey farklı bir oynanış sistemi sunuyor, zira bu oyunda karakterlerin başları alanine ellerini ve süratli beden çalımlarını kullanarak, rakibimizin açıklarını arıyoruz. Ayrıyeten sokak basketbolu ile başlayıp gözünüzü yükseklere dikebileceğiniz bir ekibi yönetebiliyor, oyuncularınızı geliştirebiliyorsunuz.

Basketbol Arena’nın birinci oyuncuları ortasında yer alıp marifetlerinizi ortaya koymak için oyunu aşağıdan indirebilirsiniz:

Basketbol Arena oyunculara neler sunuyor?

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi 0 5q3uHtrv

 • Birebir online rekabet,
 • Bol ödüllü sürükleyici ferdî karimekan modu,
 • Sokaktan başlayıp yıldızların yer aldığı liglere yükselme imkanı,
 • Basketbolun temel dinamiklerini yaşatan denetim sistemi,
 • Basketbol efsanelerini yansıtan özel karakterler (Mamba, The King ve dahası…)
 • Karşılaşma esnasında oyuncu değişimi,
 • Rakibe karşı kullanılacak üstün güçler,
 • Her bir karakteri farklı başka geliştirme ve özelleştirme sistemi,
 • İstatistiklere nazaran ekip yönetme ve geliştirme imkanı,
 • Grubu büyütmek için ekip koçu belirleme,
 • Günlük ve haftalık giriş mükafatları,
 • Standart, ender, destansı ve efsanevi sandıklar
 • Günlük ve haftalık giriş mükafatları,
 • Ödüllü etkinlikler
 • Battle Pass sistemi

Yeni oyunda yalnızca maharetlerinizi ortaya koyunca şahit olabileceğiniz, pek çok heyecan verici özellik var. Örneğin karşılaşma esnasında rakibinizin topunu çalmak ya da savunmasını geçmek için çok düzgün bir zamanlama ile hareket etmeniz gerekiyor. Ayrıyeten rakibiniz sahanın neresinde olursa olsun, şayet gereğince süratli hareket ederseniz, yaptığı atışları bloklayabiliyorsunuz.

Rakibi alt etmek demişken, rekabeti daha da kızıştıran, baş Topu 2’den çok daha gelişmiş harika güçleri de anlatmamız gerek. Şimdilik 8 farklı muhteşem gücün bulunduğu listede rakibi buzlama, görünmez olma, bomba fırlatma, güç kullanmasını engelleme, karşıt istikamet, ekstra vakit ve topu dondurma üzere seçenekler mevcut. Tıpkı daha evvel baş Topu 2’de de olduğu üzere, vakitle bu listeye yeni özel güçlerin dahil olacağını söyleyebiliriz.

Basketbol Arena’da kendi grubunuzu kurup yönetin, daha düzgün koçlar ile karşılaşmalara daha güçlü çıkın:

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi 1 XvOsABAj

Oyuna birinci kafaladığınızda Sokak Ligi’nde alan yer bir kadrosu yönetiyorsunuz. Ferdi meslek modunda ilerlemek için DP toplatıkça daha yeterli karakterlere ulaşabiliyor, mevcut karakterlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Ayrıyeten Taraftar adetnıza nazaran mutabakat imzalayabileceğiniz sırisiman, az ve destansı olmak üzere üç farklı koç bulunan Basketbol Arena’da koçların düzeyi arttıkça 2, 3 ya da 4 oyuncu ile maçlara çıkabiliyorsunuz.

6 farklı kriterde karşınıza çıkacak istatistiklere nazaran belirlenen ortalama ekip gücünüz, düzeyiniz dışında rakiplerinizi belirleyen en büyük etmen. Bu sayede eşleşmeler sırasında sizden daha güçlü rakiplere müsabakada, düzeyinize nazaran rakiplerle mücisimele ederek karşılaşmalarda daha rekabetçi bir formda çaba edebiliyorsunuz.

Kartlar ve özel karakterlerle grubunuzu güçlendirin, bilek gücünüz dışında kendi taktikleriniz ile mücisimele edin:

2613eb1df38isimf681e8336f0dff5ac2eb72a1270

Karşılaşma kazandıkça açabileceğiniz sandıklardan çıkan kartları kullanarak, sahip olduğunuz karakterlerin düzeylerini yükseltebiliyorsunuz. Düzeyi yükselen her karakter yeni bir görünüme kavuşmakla birlikte giderek daha sıkıntı yorulan, gücü daha kısa müddette dolan yenileyen, daha süratli hareket eden ve daha yükseğe sıçrayan bir yapıya kavuşuyor.

Ayrıyeten karakterleriniz geliştikçe yaşisimıkları değişim, fizikî olarak boyutlarına da yansıyor ve bu sayede, rakiplerinizden daha kolay top çalabiliyor, daha kolay adet atabiliyorsunuz.

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi 3 3N9e83ys

Oyunun bilek gücü dışında güzel bir taktik mahareti isteyen öteki hoş bir tarafı da var. Şayet itinasız güçlendirmeler yaparsanız, rakiplerinize karşı koymanız zorlaşıyor. Bu nedenle aslında koçunuz kadar, adetsı kaç olursa olsun grubunuzdaki karakterlerin nitelikleri de çok değerli.

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi 4 HKRSLUVT

Örneğin süratli hareketen eden bir karakter ile nispeten daha uzun uzunluklu bir karakteri birebir gruba alırsanız; maçın birinci saniyelerinde bol bol sayı atarak kmekan vakitte büyük karakteriniz ile savunma taktiğini izleyebilirsiniz. Alışılmış bunlar yalnızca birer tavsiye, gerisi sizin basketbol anlayışınıza ve oyun maharetlerinize kalıyor 🙂

Klan sistemi ve etkinlikler çok yakında Basketbol Arena’da olacak:

masomonun yeni oyunu basketbol arena yayinlandi 5

Arkadaşlarınız ya da Basketbol Arena’da yolunuzun kesiştiği öbür oyuncularla birlikte hareket edebileceğiniz; çeşitli aktiflik ve karşılaşmalara birlikte katılabileceğiniz, başka topluluklar ile mücisimele edebileceğiniz klan sitemi de çok yakında Basketbol Arena’nın bir modülü olacak.

Ayrıyeten hem karakterlerinizi hem de karimekaninizi ilerletmenizde büyük katkıları olacak Etkinlikler kısmı de yakında oyunda yer alacak. O vakte kisimar oyuna girip karakterinizi, grubunuzu ve koçlarınızı geliştirebilir, alacağınız yeni üstün güçler ile rekabetin daha çetin olacağı etkinliklere hazırlık yapabilirsiniz.

Basketbol Arena’yı Android, iOS ya da iPisimOS aygıtınıza aşağıdan indirebilir, birinci oyuncuları ortasında alan alabilirsiniz:

Basketbol Arena hakkında görüş, teklif ve geri bildirimlerinizi bekliyor, hepinize düzgün cümbüşler diliyoruz 🙂

Sıradaki içerik:

Masomo’nun Yeni Oyunu ‘Basketbol Arena’ Yayınlandı