Maserati MC20, Ferrari’nin Test Pistinde Tıplarken Görüldü

maserati mc20 ferrarinin test pistinde tiplarken goruldu ALZNgOwU

Maserati’nin Ferrari ile ortasındaki güç aktarma organı mutabakatı yakın vakitte sona erecek olsa da iki İtalyan otomobil markası hala iştiraklerini sürdürüyor. Ferrari motoruyla güçlendirilmiş son Maserati modeli 2021 ya da 2022 modelinde piyasaya sürülecek ve daha sonrasında Maserati, Ferrari’den motor almayı bırakacak.

Geçtiğimiz gün, Ferrari’nin güç testi yapmak için kullandığı Fiorano test pistinde çekilen bir görüntü yayınlandı. Yayınlanan görüntüde iki adet Maserati MC20 modelinin turlisimığı görüldü. Maserati MC20 modellerinden birinin rengi beyazdı ve üzerinde birkaç küçük kaplama dışında kamuflaj bulunmuyordu. Öteki model ise büsbütün kamuflajla kaplanmıştı. Görünüşe nazaran Maserati, MC20 üzerinde kimi değerlendirmeler yapıyor.

İşte Maserati MC20’nin Ferrari Fiorano pistindeki görüntüsü:

Kamuflajsız olan Maserati MC20, genelde pist üzerinde test edildi. Ortadan motorlu spor coupe modelinin şoförü aracı önemli manada zorluyor üzere gözükse de aracın kimi noktalarda olması gerektiğinden fazla yavaşlisimığı rapor edildi. Bu da yetkililerin araç üzerinde birtakım spesifik araştırmalar yapıyor olabileceğini gösteriyor.

Kamuflajlı olan Maserati MC20 ise pistin kaygan daire kısmında teste natürel tutuldu. arabain yol tutuşunu neredeyse sıfıra indiren bu kısım genelde istikrar ve çekiş denetim ayarlarıyla ilgili düzenlemeler yapılırken kullanılıyor.

Çift turbo 3,0 litre 621 beygirlik V6 motordan gücünü alan Maserati MC20, 729 Nm’lik tork üretiyor. Sekiz ileri çift kavramalı şanzımana sahip olan Maserati MC20, şirketin raporlarına nazaran 0’dan 100 km/saat sürate 2,9 saniyede ulaşıyor. Aracın azamî suratı ise 323 km/saat.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Maserati MC20, Ferrari’nin Test Pistinde Tıplarken Görüldü