Marvel’s Avengers’ın Eş Vakitli Oyuncu Sayısı 400’ün Altında

marvels avengersin es vakitli oyuncu sayisi 400un altinda sbUt4BCT

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan Marvel’s Avengers, geçtiğimiz eylül ayında oyuncularla buluşmuştu. Epeyce geniş kitlelere hitap edebilecek oyunun çok oyunculu modu, oyunun mekanden mekane vurulmasına sebep olmuştu.

Ayrıyeten Marvel’s Avengers, daima olarak kaybettiği oyuncu adetsıyla da sık sık gündeme gelmişti. Hatta geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız bir haberimizde Marvel’s Avengers’ın çıkışından bu yana oyuncularının %96’sını kaybettiğinden bahsetmiştik. Bu sefer de eş vakitli oyuncu adetsıyla karşınızdayız.

Marvel’s Avengers’ın eş vakitli oyuncu adetsı 400’ün altına indi

marvels avengersin es vakitli oyuncu sayisi 400un altinda 0 CS8UFffE

Steam Charts istatistiklerine nazaran son 30 gün içerisinde ortalama 916 eş vakitli oyuncuya mesken sahipliği yapan Marvel’s Avengers, bu hafta içerisinde eş vakitli oyuncu adetsında 400’ün de altına düştü.

Üçüncü taraf bir servis olan Steam Charts’ın datalarına nazaran oyun, bugün (16 Kasım) eş vakitli olarak 281 oyuncuya kadar düştü. Hatta 14 Kasım tarihinde sisimece bir saatliğine de olsa 0 (sıfır) eş vakitli oyuncuya kisimar düştüğü de görülüyor. Oyunun bu duruma düşmesinde ise herkes ayrımlı bir noktayı işaret ediyor. Bazıları Square Enix’in oyunu Destiny 2 ya da Warframe benzetmek istediği için bu türlü olduğunu bazıları ise içerik konusunda eksik olduğunu söyledi.

Oyunla ilgili istatistiklere baktığımızda oyunun tüm zamanlardaki en yüksek eş vakitli oyuncu adetsının 28 bin 145 olduğu görülüyor. Oyunun ekim ayındaki en yüksek eş vakitli oyuncu adetsı 3 bin 286, ortalama eş vakitli oyuncu sayısı ise 1.430 olarak görülüyor. Oyunla ilgili detaylı istatistiklere buradan ulaşabilirsiniz.

Batı dünyasında tatil dönemine girildiğinde birçok oyun çıkış yapacak bu müddet zarfında Marvel’s Avengers’ın işinin daha da kolaylaşacağını söylemek pek mümkün değil. Ayrıyeten oyunun yeni jenerasyon konsollara çıkış tarihi ise 2021’e ertelendi.

Sıradaki içerik:

Marvel’s Avengers’ın Eş Vakitli Oyuncu Sayısı 400’ün Altında