Makûs Gayeli Yazılım (Malware) Paklığı İçin Programlar

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 1SIZBcGH

Akıllı telefonunuzu ya da bilgisayarınızı kullanırken hiç beklenmedik anda kimi meselelerle karşılaştığınız vakit birinci olarak bu sıkıntılara aygıta bulaşmış bir virüsün ya da malware yani makûs gayeli yazılımın neden olduğunu düşünmelisiniz. Son derece can sıkıcı olan bu duruma karşı kullanabileceğiniz birtakım makûs maksatlı yazılım yani Malware temizleme programları ve taşınabilir uygulamaları var. 

Malware temizleme programları ve taşınabilir uygulamaları, aygıtınızın sistemini ayrıntılı olarak tarar ve sorunu tespit ederek size gösterir ya da direkt olarak yok eder. Kimi malware temizleme programları ve taşınabilir uygulamaları fiyatlı olarak daha ayrıntılı hizmetler verirler fakat tekrar de fiyatsız olarak sizi tatmin edecek pek çok program da mevcut.

Makûs hedefli yazılım (malware) temizleme programları:

 • Bilgisayar için:
  • Avira Free Security Suite
  • Bitdefender Antivirus Free Edition
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • AVG AntiVirus Free
  • Avast Anti-Virus
 • Android için:
  • Kaspersky Mobile Antivirus
  • Malwarebytes Security
  • Norton Mobile Security
  • Avast Antivirus
  • Bitdefender Free Antivirus
  • Sophos Intercept X for Mobile
  • McAfee Mobile Security
  • Avira Security
  • AVG Antivirus Free
  • Safe Security

Bilgisayar için;

Avira Free Security Suite

7d6dc6ecb2f3cf7381660cb43f1bc7ec1829isim41

Büsbütün fiyatsız olan Avira Free Security Suite, fiyatsız olarak sunulan en kapsamlı hizmet paketlerinden birine sahip. Standart emniyetlik taramalarının yanı sıra; yazılım güncelleyici, gezinme emniyetliği, inançlı alışveriş, 500 MB fiyatsız VPN ve sistem uygunlaştırıcı üzere pek çok hizmeti tek bir pakette kullanıcılarına sunuyor. 

Bitdefender Antivirus Free Edition

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 1 e8ugsGIX

Bitdefender Antivirus Free Edition, karşı cepheye yolladığınız bir casus üzere sessiz ve güçlüdür. Siz ayrımında bile olmadan anlık olarak yüklü programları ve gezinmelerinizi tarar. Birebir vakitte bilgisayarın her açılışı sırasında süratli bir önyükleme taraması gerçekleştirir. Bu kadar güçlü olmasına karşın program hem fiyatsızdır hem de reklam bile göstermez. 

Malwarebytes Anti-Malware

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 2 g1rOGMIC

Malwarebytes Anti-Malware, fiyatlı bir program olmasına karşın pek çok temel tarama özelliğini fiyatsız versiyonunda sunuyor. Ayrıyeten fiyatsız versiyonu indirseniz bile birinci 14 gün premium hizmetlerden hiçbir fiyat ödemeden yararlanabiliyorsunuz. Standart tarama hizmetlerinin yanı sıra internet gezinmeleriniz sırasında yaşanabilecek dolandırıcılık durumlarına karşı anlık olarak süratli tarama gerçekleştiriyor. 

AVG AntiVirus Free

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 3 vm2ZFfQS

AVG AntiVirus Free; kullanıcı dostu, kolay arayüzü ile dikkat çekiyor. Büsbütün fiyatsız olan program, kullanıcıyı rahatsız edecek rastgele bir reklam ya da pop-up göstermiyor. AVG AntiVirus Free sadece gezimelerinizi ya da indirme evraklarınızı taramıyor; ayrıyeten tıklisimığınız tüm temasları açmisiman evvel süratle tarıyor ve mümkün tüm berbat gayeli yazılım tehditleri konusunda kullanıcılarını uyarıyor. 

Avast Anti-Virus

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 4 pKJWvfXH

Avast, uzun yıllardır anti-virüs programı olarak tanınsa da bir müddettir malware temizleme konusunda da son derece kafaarılı bir hizmet sunuyor. Temel tüm hizmetleri fiyatsız olarak sunan Avast; sisimece indirme evraklarınızı değil, internet gezinmeleriniz sırasında da faal olarak tarama yapıyor ve muhtemel tüm berbat emelli yazılımlar ile dolandırıcılık tehditleri konusunda kullanıcıyı uyarıyor. 

Android için malware temizleme taşınabilir uygulamaları:

Kaspersky Mobile Antivirus

Google Play üzerinden toplamda 50 milyondan fazla kere indirilen Kaspersky Mobile Antivirus taşınabilir uygulaması, uzun yıllardır sanal güvenlik mekanında hizmet veriyor. Temel pek çok hizmeti fiyatsız olan sunan uygulama; anlık olarak makûs maksatlı yazılım taraması yapmanın yanı sıra davet ve SMS alımlarında da muhtemel tehditler konusunda kullanıcıyı uyarıyor.

Malwarebytes Security

Google Play üzerinden toplamda 10 milyondan fazla sefer indirilen Malwarebytes Security taşınabilir uygulaması, Windows işletim sistemlerinde olduğu kisimar Android aygıtlarda da kafaarılı bir formda çalışıyor. Her yeni geliştirilen virüse ve berbat hedefli yazılıma karşı kendini süratle yenileyen uygulama; taşınabilir aygıtınızda bulunan her bir taşınabilir uygulamayı anlık olarak tarayarak aklınıza bile gelmeyen mekanlerden gelebilecek tehlikeleri tespit ediyor.

Norton Mobile Security

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 5

Google Play üzerinden toplamda 10 milyondan fazla defa indirilen Norton Mobile Security taşınabilir uygulaması, taşınabilir aygıtlarda öne çıkmasını sağlayan pek çok ayrımlı özellik barındırıyor. Bunlar ortasında; gerçek vakitli müdafaa, pil azaldığında pozisyon kaydetme, hırsızlığa karşı özel tedbirler ve halka açık Wi-Fi temasları sırasında sunduğu ek kıymetler üzere pek çok farklı özellik barındırıyor. 

Avast Antivirus

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 6 FLYdjk5U

Google Play üzerinden toplamda 100 milyondan fazla kere indirilen Avast Antivirüs taşınabilir uygulamasının bu kadar tanınan olmasının nedeni fiyatsız olarak en geniş hizmet paketlerinden birini sunuyor olması. Her taşınabilir uygulamaya özel kilit, çağrı engelleme, hırsızlığa karşı özel tedbirler, fotoğraf dayanağı ve root süreci yapılmış aygıtlara sunduğu özel hizmetler ile Avast, pek çok ayrımlı taşınabilir uygulamanın sunduğu hizmeti tek kafaına karşılıyor. 

Bitdefender Free Antivirus

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 7

Google Play üzerinden toplamda 5 milyondan fazla kere indirilen Bitdefender Free Antivirus taşınabilir uygulaması, rastgele fiyatlı bir versiyonu olmadan büsbütün fiyatsız olarak hizmet veren az taşınabilir uygulamalardan bir tanesi. Kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama, son derece kolay çalışıyor. Böylelikle aygıtı yormisiman, istenen taramaları süratle gerçekleştiriyor ve mümkün tehditleri kullanıcıya bildiriyor.

Sophos Intercept X for Mobile

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 8 eQCXDCih

Google Play üzerinden toplamda 1 milyondan fazla defa indirilen Sophos Intercept X for Mobile taşınabilir uygulaması da rastgele fiyatlı bir versiyonu olmadan büsbütün fiyatsız olarak hizmet veren ender taşınabilir uygulamalardan bir tanesi. Hiçbir reklam göstermeyen uygulama; malware temizleme ve muhafaza, süratli virüs tarama, internet gezinme filtrelemesi, taşınabilir uygulama muhafaza ve hırsızlığa karşı özel tedbirler ile dikkat çekiyor. 

McAfee Mobile Security 

Google Play üzerinden toplamda 50 milyondan fazla kere indirilen McAfee Mobile Security taşınabilir uygulaması, antivirüs ve malware temizleme konusunda sunduğu kafaarılı hizmet nedeniyle uzun yıllardır tanınan McAfee deneyimini taşıyor. Android işletim sisteminde son derece başarılı çalışan uygulama; taşınabilir uygulama müdafaa, potansiyel hırsızın fotoğrafını çekme, telefon kapanmadan evvel pozisyon kaydetme üzere özellikleriyle öne çıkıyor. 

Avira Security

Google Play üzerinden toplamda 10 milyondan fazla kere indirilen Avira taşınabilir uygulaması, son yıllarda süratli bir yükseliş yakalayan malware temizleme taşınabilir uygulamalarından bir tanesi. Standart tarama ve müdafaa hizmetinin yanı sıra; gerçek vakitli muhafaza, SD kart taraması, hırsızlığa karşı özel tedbirler ve kara listeye alma üzere hizmetleriyle dikkat çekiyor. 

AVG Antivirus Free

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 9 zeLHk3nH

Google Play üzerinden toplamda 100 milyondan fazla sefer indirilen AVG Antivirus Free taşınabilir uygulaması, antivirüs ve malware temizleme konusunda sunduğu başarılı hizmet nedeniyle uzun yıllardır tanınan AVG deneyimini taşıyor. Uygulama, süratli ve anlık olarak aygıtınızı berbat maksatlı yazılım ve virüslere karşı tarıyor. En dikkat çeken özelliği ise Google Haritalar ile birlikte senkronize çalışarak muhtemel hırsızlık durumlarında anlık takip sağlaması.

Safe Security

mak s gayeli yazilim malware pakligi icin programlar 10 ebwUa8Gy

Google Play üzerinden toplamda 100 milyondan fazla defa indirilen Safe Security taşınabilir uygulaması, standart antivirüs ve malware taramalarının yanı sıra optimizasyon hizmeti de sunuyor. Aygıtınızı hem güvenlik taramasından geçiren hem de optimize ederek gereksiz belgelerden temizleyen taşınabilir uygulama sayesinde aygıtınızı çok daha süratli ve inançlı bir formda kullanabilirsiniz.

Sizin için bilgisayar ve akıllı telefonda itimatla kullanabileceğiniz en güzel malware temizleme programları ve taşınabilir uygulamaları listesi hazırlisimık. Listedeki taşınabilir uygulamaların ve programların resmi sayfalarını ve dikkat çeken özelliklerini inceleyerek size en uygun program ve taşınabilir uygulamayı bulabilirsiniz. 

Sıradaki içerik:

Makûs Gayeli Yazılım (Malware) Paklığı İçin Programlar