Otomobil

Lynk & Co Zero Concept Ortaya Çıktı

Çinli otomotiv firması Geely, kendi ismiyle ülkemizde çok tanınmıyor olsa da şemsiyesinin altında pek çok farklı markayı barındırıyor. Bu markalar ortasında Volvo, Polestar ve Lotus üzere görece daha güzel tanınmış firmalar da alan alıyor. 

Daha evvel Volvo çatısı altında XC40 Recharge isimli birinci elektrikli otomobil modelini tanıtan Geely, bu bölümün önde gelen adleri ortasında girmeyi planlıyor. Bu hedefle geliştirilen ikinci otomobil ise firmanın bir kafaka yan iştiraki olan lüks otomobil üreticisi Lynk & Co’dan geldi. Firmanın elektrikli modelinin ismi ise şimdilik Zero Concept.

Yenilikçi dizaynlı elektrikli

lynk co zero concept ortaya cikti 0 2c3NP2HU

Zero Concept, firmanın son periyotta çıkardığı beş modelle misal bir yenilikçi dizayna sahip. Zati Lynk & Co, birinci kez Pekin araba Fuarı’nda tanıtılacak olan araca dair görselleri, firmanın gelecekteki tasarım lisanını gösterebilmek gayesiyle paylaştı. 

Coupe stili bir tavan yapısına sahip olsa da bir elektrikli crossover olarak tasarlanan ikinci konseptte ise çerçevesiz kapılar, ince LED farlar, spor görünümlü tavan rüzgarlıkları üzere detaylar dikkatleri üzerlerinde topluyor. Gelecekteki modellerde kullanılabilecek bir konsept tasarım görüyoruz. 

otomobilnın teknik detaylarına baktığımızda ise Zero Concept kaputunun altında Sustainable Experience Architecture ismi verilen saf elektrik platformun kullanıldığını görüyoruz. Bu elektrikli otomobil platformu Volvo da dahil olmak üzere gelecekteki elektrikli arabaların altyapısını oluşturacak.

“Amacımız sürdürülebilirlik”

lynk co zero concept ortaya cikti 1

Lynk & Co’da dizaynın kafaındaki ad olan Stefan Rosen, yaptığı açıklamada “Elektrik mimarimiz bize güzelce ölçülendirilmiş esnek, şık ve büsbütün dinamik otomobillar geliştirebilme bahtı sunuyor. Sürdürülebilirlik bizim tasarım stratejimizin anahtarı; itinayla seçilmiş materyaller ve yeni teknolojilerle bir geleceğe inanıyoruz” dedi.

Zero Concept 2021 yılında üretime girecek ve OTA güncellemelere, yapay zekaya ve büsbütün sesli etkileşim özelliğine sahip olacak. Hakkında çok fazla ayrıntı açıklanmayan aracın 700 kilometreden fazla bir menzili olacağı ve 0’dan 100’e 4 saniyeden kısa müddette çıkacağı belirtildi. Firmanın 01 elektrikli SUV aracı bu yıl Avrupa’da satışa çıkacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu