Donanım

LG gelecek yıl kimi kısımlarını yeni bir iştirak olarak yapılandıracak

lg gelecek yil kimi kisimlarini yeni bir istirak olarak yapilandiracak 0 VpBJt1aj

Kuruluşu itibariyle tek bir alana odaklanan fakat sonrasında farklı bölümlere de yönelerek dev bir holding haline gelen firmaların; kaynakları daha güzel yönetebilmek ismine farklı iştiraklere bölündüğünü görüyoruz. LG de gelecek yıl yeni bir bölünmeye gidecek.

Daha verimli kaynak idaresi planlanıyor

LG firması 1947 yılında Lucky Chemical ismiyle kurulmuştu. Pil üzere kimyasal eserlerle işe başlayan Lucky Chemical sonrasında süratli büyüdü ve bugünlere geldi. GoldStar ile birleştikten sonra LG Corporation olarak ismini değiştiren firma LG Chem, LG Electronics, LG Display üzere farklı iştiraklere bölünmüştü.

2021 yılında ise firmanın tüketici elektroniği, kimyasallar, telekom ve hizmetler biçiminde 4 ana branşta faaliyet gösterme planı var. Bu branşlar LG Corp ana holding olarak yoluna devam edecek.

Araba batarya ve ekranları, mesken eserleri ve kozmetikler üzere yan hizmetler ise yeni iştirake aktarılacak. LG Corp 9 milyar dolar civarında bir varlığa sahip olacakken yeni iştirak ise 900 milyon dolar civarında bir varlığı yönetecek. İştirakin kuruculardan birisinin oğlu olan Koo Bon-Joon tarafından yönetileceği belirtiliyor.

LG bilindiği üzere bir aile şirketi. Ailenin sayısız üyesi holdingde kıymetli vazifelerde bulunuyor. Hali hazırda üçüncü kuşağın şirket idaresine geldiği tabir ediliyor. Güney Kore’nin dördüncü büyük aile şirketi olan LG’nin önünde Samsung, Hyundai Kia ve SK Group yer alıyor. Bu dört aile şirketi ülkenin ihracatının neredeyse yarısını karşılıyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu