Legendary Pictures, Godzilla vs. Kong’un HBO Max’te yayınlanabilmesi için 250 milyon dolar istiyor

legendary pictures godzilla vs kongun hbo maxte yayinlanabilmesi icin 250 milyon dolar istiyor cyWXuwJP

legendary pictures godzilla vs kongun hbo maxte yayinlanabilmesi icin 250 milyon dolar istiyor 0 OsYLhwcr

2021 yılının büyük bütçeli fillerinden biri olan Godzilla vs. Kong‘un yayınlanma durumu yeterlice karıştı. Görüntü akış platformlarının savaşı devam ediyor lakin Warner Bros. bu işten ziyanlı çıkacak üzere duruyor.

Geçtiğimiz ay Netflix, 200 milyon doların üzerinde bir teklifle Godzilla vs. Kong’un yayın haklarını almak istemişti. Legendary Pictures ise bu duruma sıcak bakıyor üzereydi fakat bu teklifin akabinde Warner Bros. sürpriz bir karar aldı ve 2021 yılında yayınlanacak olan sinemaların vizyon tarihiyle tıpkı gün sonlu müddetliğine HBO Max‘te de yayınlanacağını açıkladı.

Bu açıklamanın akabinde da Godzilla vs. Kong’un Netflix ile olan görüşmeleri sonlandırıldı. Legendary Pictures ise bu kararın akabinde sineması HBO Max’e satmak için istediği fiyatı açıkladı. Deadline’ın haberine göre Legendary Pictures, Gozilla vs. Kong’un HBO Max’te yayınlanması için en az 200 milyon dolar istiyor. 

Deadline’ın haberine nazaran şayet muahede sağlanırsa Gozilla vs. Kong’un hibrit yayınlanma hakkı devam edecek. Yani 21 Mayıs’ta sinema hem sinemalarda hem de kısıtlı bir müddetliğine HBO Max’te yayınlanacak. Türkiye için fark eden çok bir durum yok zira HBO Max sadece Amerika’da bulunuyor. Fakat yeniden de bu durum sinemaların geleceğini etkileyecek bir durum.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Legendary Pictures, Godzilla vs. Kong’un HBO Max’te yayınlanabilmesi için 250 milyon dolar istiyor