Kripto Para

Kurumlar Bitcoin Biriktirmeye Devam Ederken, 46.686 Dolardan 12.000 BTC Alındı

CryptoQuant CEO’su, finansal kurumların 46.000 doların biraz üzerindeki fiyattan 12.000 Bitcoin (BTC) aldığını paylaştı. Kurumlar, düzeltme sırasında Bitcoin biriktirmeye devam ediyorlar.

CryptoQuant analitik hizmetinin CEO’su Ki Young Ju tarafından yayınlanan yakın tarihli bir tweet’e nazaran, kurumsal yatırımcılar, düzeltme piyasayı domine ederken ve Bitcoin 46.900 dolarlık bölgede tutunurken Bitcoin almaya devam ediyor.

12.000 BTC Satın Alındı

CryptoQuant analitik platformu CEO’sunun bugün gönderdiği bir tweet’e nazaran, finans kurumları Coinbase Pro’da ortalama 46.686 dolarlık fiyatla 562.180.800 dolar bedelinde Bitcoin (12.000 BTC) satın aldı ve akabinde bu parayı depolama aygıtlarına çekti. Daha evvel de 25 Şubat’ta biraz daha büyük ölçüde Bitcoin’in (13.000 BTC) benzeri halde Coinbase Pro’dan alındığını ve geri çekildiğini bildirmiştik.

Tanınmış trader ve analist Scott Melker, kurumların Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak tutmak için satın aldıklarını ve uzun vadede tutacaklarını söyledi.

Bitcoin 47.000 Dolar Düzeyine Geri Döndü

CoinMarketCap‘in bilgilerine nazaran, kelam konusu satın alma sürecinin akabinde dünyanın amiral gemisi kripto para ünitesi 47.000 dolar düzeyinin üzerine çıkarak 47.300 dolara yükseldi. BTC, yazının yazıldığı sırada 47.942 dolardan süreç görüyordu.

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Grayscale GBTC primi neredeyse yüzde 12 düştüğü ve son birkaç gündür düşüşte olduğu için, finans kurumlarının BTC’ye olan itimatlarını yitirdiklerini ve satış yaptıklarını söylemişti. Bununla birlikte, GBTC priminin düşmesinin bir öteki nedeni de, şu anda Toronto Menkul Değerler Borsası’nda süreç gören Kanada’da yakın vakitte başlatılan Bitcoin borsa yatırım fonu Purpose Bitcoin ETF’den gelen rekabet olabilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu