Kripto Para

Kritik Süreç Başladı: Dolar’ın Durumu Bitcoin Rallisini Tetikleyecek mi?

Bitcoin fiyatı, 50.000 doları ve önemli 1 trilyon dolarlık piyasa değeri seviyesini geri kazandıktan sonra yükseliş eğilimi gösteriyor.

Yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi göz önünde bulundurulduğunda, mevcut kripto piyasası trendi üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilecek tek faktör, doların tersine dönmesidir.

Bu tersine dönme süreci bir süredir demleniyor, ancak henüz meyve vermedi. Şimdi karar zamanı ve önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde dolarda ne olacağı, devam eden boğa piyasası için özellikle kritik.

Bitcoin Doların Durumundan Nasıl Etkilenecek?

Geçen yıl dolar, tarihinin en kötü anlarını yaşadı. ABD hükümeti tarafından devam eden değer kaybı karşısında tarihi bir düşüş yaşandı. Daha fazla teşvik paketi onaylandıkça, genel itibari para arzı balonlaşmaya ve benzeri görülmemiş oranlarda şişmeye devam ediyor.

Doların değerinin düşmesiyle birlikte, yatırımcılar borsaya sermaye ve Bitcoin gibi kripto para birimleri koymaya çalıştılar. Bitcoin ve Ethereum hisse senetleri üzerinde böylesine hakim bir liderlik yaptıktan sonra, kripto boğa trendi aşırı hızlanmaya başladı. O zamandan beri de bu hız azalmış gözükmüyor

Bitcoin, ekonomistlere göre “teşvik edici varlık” olarak ortaya çıktı. BTC salgın sonrası enflasyona karşı en iyi koruma haline geldi.

Bununla birlikte, dolar dönmeye başlarsa, kripto para birimlerinde ve hisse senetlerinde büyük bir gerilemeye neden olabilir ve potansiyel olarak boğa piyasasını sona erdirebilir.

kritik surec basladi dolarin durumu bitcoin rallisini tetikleyecek mi 0 q6ATzp5F

Dolar Karar Sürecinde

Kripto ve borsadaki herhangi bir trend değişikliği, öncelikle ABD dolarında ne olacağına bağlı. DXY Dolar Para Endeksi, küresel rezerv para birimine karşı işlem gören ağırlıklı bir itibari para birimi sepetidir. Doların performansının veya genel olarak yükseliş ya da düşüş olup olmadığının en iyi göstergesidir.

Dolar, çoğu varlığın nakde çevrildiği lider para birimi olduğundan ve çoğu BTC bazlı döviz kurunun yarısını temsil ettiğinden, doların diğer piyasalar üzerindeki etkisi hafife alınacak bir şey değildir.

Yukarıdaki grafik, Kara Perşembe’nin dolar bazında satışını ve o zamandan bu yana, ekonomiyi harekete geçiren teşvik fonları nedeniyle doların ne kadar düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, düşüş trendi çizgisi kırıldı ve DXY onu mevcut düşüş direnci bloğunun üzerine çıkarabilirse, daha büyük bir yükseliş dürtüsü ortaya çıkabilir.

Ve eğer dolar güçlü bir yukarı yönlü hareketle sert bir şekilde tersine dönerse, piyasa genelinde daha büyük bir elden çıkarmaya yol açabilir ve potansiyel olarak boğa piyasasını kendi yolunda durdurabilir.

Elbette, doların düşüş yolu ve Demokratlardan yeşil ışık alan daha fazla teşvik edici para göz önüne alındığında, düşüş devam edebilir. Bu durum Bitcoin ve borsayı yeni rekor seviyelere taşıyabilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu