Kripto Para İşlemlerinin Hız Kesmediği Hindistan’da Bitcoin, Ripple ve Tron Çok Popüler

kripto para islemlerinin hiz kesmedigi hindistanda bitcoin ripple ve tron cok populer Hfw5DWBu

Business Line, Bitcoin’in fiyatının bir yıl içinde yüzde 400’ün üzerinde arttığını gösteren devasa bir kripto boğa koşusunun ortasında, Hindistan’daki kripto para birimi işlemlerinin Mart 2020’den bu yana yüzde 30 arttığını bildirdi. Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Tether (USDT) ve Tron (TRX), Hindistan’daki en popüler dijital varlıklar listesine öncülük ediyor.

Hindistan’da kripto kullanımında artış

ZebPay pazarlama müdürü Vikram Rangala, artan kripto işlem hacmini yönlendiren çeşitli faktörlerden bahsetti. Business Line’a Hindistan vatandaşlarının yeni yatırım araçlarına açık olduğunu ve küresel trendleri takip ettiğini söyledi. 2008 mali krizini yaşayan ve ekonomik statükoya şüpheyle bakan genç kuşaklar, serveti depolamanın alternatif yollarını araştırıyorlar. Rangala, şunları söylüyor:

“Hindistan’daki kripto endüstrisi, yatırımlar için yeni bir varlık sınıfı ve ayrıca blockchain üzerine inşa edilen çeşitli türden uygulamalar için bir yazılım yaratmaya çalışıyor. Karantina başladığında BTC 5.000 doların altında, ETH ise 100 dolar civarındaydı. Şimdi ise 10 kat artmış durumdalar.”

Hindistan’ın en eski kripto para borsası olan ZebPay’in yaklaşık 4 milyon müşterisi var. Bloomberg’in bildirdiğine göre platform, kripto varlıklara olan talep patladıkça, ayda 2 milyar dolarlık işlem yapmayı bekliyor.

CoinDCX’in CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Gupta, COVID salgınının yayılmasını önlemek için alınan karantina önlemlerinin ülkede kripto benimsemesini artırmaya yardımcı olduğunu, ancak kriptoya olan ilginin sürekli bir coşku ve hatta büyüme gösterdiğini söylüyor:

“Bireysel yatırımcılar, deflasyonist yapısı nedeniyle varlığın potansiyelinin giderek daha fazla farkına varıyor. BTC, piyasa şoklarına karşı daha iyi bir koruma haline geliyor.”

Kripto para endüstrisi için belirsiz gelecek

Hindistan’ın kripto para birimlerine yönelik artan ilgisine rağmen ülkedeki kripto ticaretinin geleceği belirsizliğini koruyor. Merkez bankası, bazı spekülasyonların daha katı kripto düzenlemelerine yol açabileceği görüşünde. Dijital varlıkların, Asya’nın üçüncü büyük ekonomisinin finansal istikrarını etkileyebileceği endişesini dile getirdi.

2018’de Hindistan Merkez Bankası, dolandırıcıların yasa dışı faaliyetlerde bulunmak için dijital varlıkları kullanmasıyla bankaların ve diğer finans kuruluşlarının kripto işlemlerini desteklemesini yasakladı. Nisan 2020’de Yüksek Mahkeme, kripto borsalarının bir dilekçesine cevaben yasağı kaldırdı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kripto Para İşlemlerinin Hız Kesmediği Hindistan’da Bitcoin, Ripple ve Tron Çok Popüler