Kripto Para Borsası Coinbase, IPO Öncesi 90 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

kripto para borsasi coinbase ipo oncesi 90 milyar dolarlik degere ulasti muvHqcVE

Bloomberg’de yer alan bir habere göre, konuya aşina kişilere göre önde gelen kripto para borsası Coinbase Global Inc. hisseleri geçen hafta yaklaşık 90 milyar dolar değerinde el değiştirdi. Bu değerleme, hisse başına 350 dolarlık bir değere dayanıyor. Bloomberg kaynaklarına göre bu, Nasdaq Özel Pazar ihalesinde borsanın işlem gördüğü fiyat.

İnsanlar, Coinbase’in Mart ayı sonlarında halka açılmadan önce hisse senetlerinin Nasdaq Özel Pazarı’nda son kez satıldığı Perşembe günkü açık artırmaya katılmıştı.

Açık artırmada hisselerin bir kısmının 375 dolardan işlem gördüğü ve şirketin kabaca 100 milyar dolara yakın bir değer oluşturacağını da eklediler.

Özel ticaret, daha kısıtlayıcıdır ve genellikle hacimler halka açık piyasadakinden daha küçük olu. Nasdaq özel piyasası, Nasdaq’on şirketler halka açılmadan önce hisse senedi alım satımına ayrılmış bir bölümüdür.

Doğrudan listeleme öncesinde Nasdaq’ın yatırımcıları için kısmen özel ticaret faaliyetine dayalı bir referans fiyatı belirlemesi gerekiyor. Bu özel işlemler, hisse senedinin gerçekte hangi fiyata işlem yapacağının göstergesi olmayabilir.

Coinbase teklifi, Nasdaq’ta yer alacak

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki başvurulara göre işlemden herhangi bir gelir elde etmeyecek. Şirket, genel merkezi için bir adres listelemedi ve bunun yerine Mayıs ayında “uzaktan çalışacak” bir şirket haline geldiğini söyledi.

Şirket, iki katından fazla artarak 1.14 milyar dolara çıkan bir net gelirle, geçen yılki 322 milyon dolarlık zararını kapattı.

2012’de işleme başlayan Coinbase; Y Combinator and  Greylock Partners, Tiger Global Management, Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Union Square Ventures ve Frederick Ernest Ehrsam III gibi destekçilerden 500 milyon dolardan fazla para topladı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kripto Para Borsası Coinbase, IPO Öncesi 90 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı