Konsol Devleri Daha İnançlı Oyun İçin Bir Ortaya Geldi

konsol devleri daha inancli oyun icin bir ortaya geldi rOnvUkr3

Yıllardır süren rekabeti bir kenara bırakan dev konsol üreticileri Microsoft, Nintendo ve Sony, çevrimiçi oyunları uygunlaştırmak için bir ortaya geldi. Bilhassa genç oyuncular oyun oynamayı daha emniyetli hale getirmek için ortak bir noktada buluşan şirketler, projenin ana çizgilerini belirledi. Alınan kararlar radikal değil fakat oyun dünyasında ‘toksik’ olarak bilinen oyunculara ve öteki tgüçsüz biçimlerine tolerans göstermeyecekleri açıkça ortada.

Üç şirket, birinci etapta özelleştirme, kullanımı kolay emniyetlik araçları, davranış kuralları ve tgüçsüzi gerçekleşmeden evvel önleyen sistemler üzere bir dizi aracı oyuncuların kullanımına sunma kelamı veriyor. Genç oyunculara yönelik nefret, tgüçsüz ve istismarın oyunlarda alani olmadığına inanan şirketler, emniyetliği artırmak için hükümet, kanun uygulayıcılar ve derecelendirme şuraları üzere sanayi ortaklarıyla birlikte çalışılacağının da altını çiziyor.

Şirketler, tüm yasal taleplere karşılık verileceğini söylüyor:

konsol devleri daha inancli oyun icin bir ortaya geldi 0 kQX4CCd5

Dalın önde gelen şirketleri, tüm mekanel kanunlara uyduklarını ve kanun uygulayıcılardan gelen tüm yasal taleplere karşılık verileceğini de vurguluyor. Bu noktisima yapılan ortak açıklamada “Yasa dışı bir davranış gözlemlediğimizde yahut bir oyuncunun beklenen ziyan görme riski altında olduğuna inandığımızda derhal kanun uygulayıcıları bilgilendireceğiz” tabirlerine yer verildi.

Halihazırda Microsoft, Nintendo ve Sony’nin çevrimiçi oyun oynamayı daha keyifli hale getirebilmek için çeşitli ebeveyn kontrolleri, taciz tedbire siyasetleri ve öbür birçok tedbiri bulunuyor. Lakin yapılan iş birliği ile tutarsızlıkların azaltılması ve daha kapsayıcı yaptırımların uygulanması hedefleniyor.

Pekala, siz konsol devlerinin oyunlarda taciz ve nefret telaffuzunu azaltmak için yaptığı bu iş birliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Konsol Devleri Daha İnançlı Oyun İçin Bir Ortaya Geldi