Mobil

Kıssalar Özelliği, Spotify’da Bir Kere Daha Ortaya Çıktı

Snapchat ile hayatımıza giren kıssalar özelliği, Instagram ile tepe noktasına ulaşmış ve neredeyse tüm toplumsal medya platformlarında kullanılabilir bir özellik haline geldi. Bu özelliği bünyesine katan platformlar ortasında Twitter ve LinkedIn de katılmıştı.

Lakin öyküler özelliği fırtınası durmak bilmiyor. Tanınan çevrimiçi müzik dinleme uygulaması Spotify da öyküler özelliğini kullanan şirketler ortasındaki yerini aldı. Fakat Spotify, bir toplumsal medya platformu olmamasından dolayı bu özelliği biraz daha farklı halde entegre etmiş gözüküyor, en azından şimdilik.

Öyküler özelliği Spotify’a da yolunu buldu

Android yahut iOS aygıtınızdan Spotify uygulamasına girerek platformun oluşturduğu Christmas Hits oynatma listesini açarsanız bu liste için hazırlanmış kıssaları görebilirsiniz. Kıssada listede kesimleri bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix üzere adler yer alıyor.

Öyküler özelliğinin görüldüğü tek yer Christmas Hits listesi değil. Ayrıyeten Tear Drop ve Megan Thee Stallion’un Good News albümü için oluşturulan oynatma listesinde de kıssaların yer aldığı görülüyor. Spotify, yaptığı açıklamada bunun bir test olduğunu söyledi. Yani şu an için öyküler özelliğinin daha geniş manada kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

Bir Spotify sözcüsü, yaptığı açıklamisima “Kullanıcılarımızın tecrübesini geliştirmek için rutin bir formda çeşitli testler gerçekleştiririz” dedi. Şirket sözcüsü, bu özelliklerden kimilerinin daha geniş manada kullanıcılarla buluşabildiğini kimilerinin ise kendilerine değerli dersler sunduğunu lisana getirdi.

Spotify’ın öyküler özelliği bu sene kafaında ortaya çıkmıştı ve sisimece bir toplumsal medya fenomeni tarafından kullanılabiliyordu. Neredeyse artık yer almadığı platform kalmayan kıssalar özelliğinin Spotify’a da kalıcı olarak mekanleşmesi çok da büyük bir sürpriz olmaz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu