Kendi akıllı saatini yapan amatör artık de akıllı gözlük üretti

kendi akilli saatini yapan amator artik de akilli gozluk uretti Pd8t5UYu

kendi akilli saatini yapan amator artik de akilli gozluk uretti 0 rcYrcARf

Akıllı saat, akıllı telefon yahut akıllı gözlük üzere elektronik eserler genelde üretim tesislerinde hacimli üretime tabi olması ile bilinir. Bununla birlikte birtakım yetenekler kendi atölyesinde bu aygıtları üretebiliyor.

El üretimi akıllı gözlük

Daha evvel kendi imkanları ile tasarladığı akıllı saati teknoloji dünyasında gündem olan Samson “smarchbme” March, bu defa bir akıllı gözlük ile geldi. March akıllı gözlüğünü yalnızca 40 saatte toparlamış.

Aslında tam bir akıllı saat demek pek gerçek olmaz çünkü ekranı mevcut değil. İşlevi ise sağ ve sol saplarında yer alan RGB LED modülleri üzerinden kullanıcısına verimli bir navigasyon tecrübesi sunabilmek.

March Eylül ayında projeye başlamış. Gözlüğün gövdesini bambudan imal etmiş. Lensleri kendisi hazırlamış. İnce ve uzun devre kartlarını tekrar şahsen kendisi tasarlamış. Ayrıyeten Swift üzerinden iOS uygulamasını da kendisi geliştirmiş.

kendi akilli saatini yapan amator artik de akilli gozluk uretti 1 5ZT4yTLa

Gözlüğün sağ ve sol kısımlarında birer Bluetooth LE sensör yer alıyor. Birbiriyle senkronize olan bu sensörler telefondan gelen bilgiyi alıyor ve LED ünitelere iletiyor. Sağa yahut sola dönüşlerde ilgili LED yanıyor. Ayrıyeten gayeye geldiğinde farklı bir renge bürünüyor.

Taşınabilir uygulama ise daima GPS açık halde batarya tüketmesin diye farklı bir özellik ile donatılmış. Muhakkak bir arayı geçtikten sona uygulama yeni bir navigasyon bloğu oluşturuyor ve evvelkini siliyor. Böylelikle blok blok ilerlemiş oluyor ve GPS daha az güç tüketmiş oluyor.

Samson March yalnızca 20$ ile bu türlü bir gözlüğün üretilebileceğini belirtiyor. Bu usul projelerden hoşlanan ve gözlüğün kullanılabilir olduğunu düşünenler için GitHub platformuna tüm döküman ve CNC kalıp belgelerini eklemiş durumda.

GitHub sayfası

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kendi akıllı saatini yapan amatör artık de akıllı gözlük üretti