JRR Tolkien’in Orta Dünya makaleleri kitap oluyor: The Nature of Middle Earth

jrr tolkienin orta dunya makaleleri kitap oluyor the nature of middle earth pTF418n7

jrr tolkienin orta dunya makaleleri kitap oluyor the nature of middle earth 0 fPt7fr1Y

Orta Dünya’nın yaratıcısı ve fantastik edebiyatın en kıymetli isimlerinden biri olan J.R.R. Tolkien’in makaleleri kitaba dönüştürülüyor. The Nature of Middle Earth isimli kitabın derlemesini ise Carl F. Hostetter yapacak.

Yaratmış olduğu Orta Dünya ile bizlere birçok içerik sunan J.R.R. Tolkien, ne yazık ki yapıtlarının birçoklarını tamamlayamadan vefat ettiği için birçok yapıtını oğlu Christopher Tolkien derliyordu. Fakat kendisini de bu yıl kaybettik. Artık JRR Tolkien’den diğer bir eser göremeyiz diye beklerken geçtiğimiz saatlerde sevindirici bir haber paylaşıldı. J.R.R. Tolkien’in yazmış olduğu makalalerden derlenen bir kitap yayınlanacak.

The Guardian’ın haberine nazaran yeni kitapta daha evvel yanıtını alamadığımız birçok sorunun karşılığını alacağız. En önemli hususlar şöyle: Elflerin ölümsüzlüğü ve reenkarnasyonları; Eru’nun birinci yarattığı şanlı varlık olan Valar’ın tabiatı; Númenor’un bölgeleri ve hayvanları; Gondor Krallığı’nın coğrafyası; Elflerin, Hobbitlerin ve hatta Cüce bayanların sakal bırakıp bırakmayacağı.

2021 yılının yaz aylarında yayınlanması beklenen The Nature of Middle Earth isimli kitabın derlemesini Carl F. Hostetter yapacak. Kendisi Tolkien uzmanı ve Elf Lisanları Birliği Lideri. Ayrıyeten 1985’ten beri NASA’da çalışıyor.

jrr tolkienin orta dunya makaleleri kitap oluyor the nature of middle earth 1

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

JRR Tolkien’in Orta Dünya makaleleri kitap oluyor: The Nature of Middle Earth