JPMorgan’dan Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Büyük Hamle! İşte Liste…

jpmorgandan bitcoin ve altcoinlere yonelik buyuk hamle iste liste PphnT2ud

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Goldman Sachs Group Inc., kripto para birimi ticaret masasını yeniden başlatıyor. Bugün ise bir bankacılık devinin daha piyasaya girdiğini görüyoruz. ABD’nin ünlü bankası JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile bağlantılı hisse senetleri sepet ürünü sunmaya başlayacağını duyurdu. JPMorgan, konuya yönelik onay için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile bağlantılı hisse senetleri sepet ürünü sunacak!

Son dönemde Bitcoin ve altcoin piyasasına yoğun kurumsal yatırımcı ilgisi var. Goldman Sachs Group Inc. gibi devler piyasaya geri dönüyor. Bugün ise Bitcoin ve altcoin piyasasında önemli bir gelişme daha yaşandı. Yatırım bankacılığı devi JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile bağlantılı hisse senetleri sepet ürününü duyurdu. JPMorgan, müşterilerine kripto piyasasındaki şirketlere yatırım yapma olanağı sunan, yapılandırılmış borçlanma aracı ihracı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

jpmorgandan bitcoin ve altcoinlere yonelik buyuk hamle iste liste 0 OE1iPwSP

JPMorgan ürün açıklamasında, sağlanan yatırım olanağının Bitcoin de dahil olmak üzere herhangi bir belirli kripto para birimine doğrudan bağlı olmadığını ve banknotların performansının kripto para piyasasındaki performansa bağlı olmadığını vurguluyor. Ayrıca belgelerde, ürünün vade tarihinin Mayıs 2022 olduğu da belirtiliyor. Belgelerde konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

Bu sepet ürün, kripto para birimlerine doğrudan maruz kalma olanağı sağlamaz ve sepetin performansı, Bitcoin gibi belirli bir kripto para biriminin fiyatı ile ilişkilendirilemez.

JPMorgan’ın sepet ürününde şu şirketler yer alıyor

JPMorgan’ın BTC ve altcoin’ler ile bağlantılı hisse senetleri sepet ürününde şu şirketler yer alıyor; Square %18, Riot Blockchain %15, MicroStrategy %20, NVDIA %15, Taiwan Semiconductor Manufacturing %5, PayPal %10, Advanced Micro Devices %5, Intercontinental Exchange %4, CME Group %4, Silvergate %2, Overstock %2.

jpmorgandan bitcoin ve altcoinlere yonelik buyuk hamle iste liste 1 Dg8epOLn

Bu şirketlerin Bitcoin ve altcoin piyasasında yatırımları ve faaliyetleri olduğu düşünüldüğünde JPMorgan’ın dolaylı olarak BTC ve altcoin’lere yönelik bir ürün sunduğu ortaya çıkıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

JPMorgan’dan Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Büyük Hamle! İşte Liste…