Kripto Para

JPMorgan, Yatırımcılara Yeni Bir Kripto Para Hizmeti Sunuyor

JPMorgan, müşterilerinin halka açık pay senetleri halinde kripto paraya yatırım yapabilmeleri için SEC’e müracaatta bulundu.

SEC’e başvuran tek şirket JPMorgan değil. Riot Blockchain, NVIDIA, AMD, TSMC, Intercontinental Exchange, CME Group, Overstock ve Silvergate de SEC’e bir dizi düzenleme talebiyle başvurmuş durumdalar.

JPM yapmış olduğu açıklamada, istenilen yatırımın Bitcoin (BTC) yahut rastgele bir spesifik bir varlığa bağlı olmadığını vurguladı:

“Kripto Para Yatırım Sepeti, kripto paralara daha fazla yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bu esere dahil olmak kripto para ünitelerine direkt bir yatırım yapma manasına gelmemektedir. Eserin performansı Bitcoin yahut bir öteki kripto para ünitesinin performansı ile ilişkilendirilemez.”

Yapılandırılmış bu eserin varlığı, Wall Street müşterilerinin dolaylı da olsa kritpo para yatırım talebinin güçlendiğine işaret edebilir. Goldman Sachs’ın bir yöneticisi, katıldığı bir podcast’te, dijital varlığa talebin arttığını söz etti.

JPMorgan’ın bu eseri, şirketin müşterilerine Bitcoin ve öbür kripto para üniteleri ile ilgili çeşitli eğitimler vermesinden kısa bir müddet sonra geldi.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu