Japon oyun geliştiriciler 2020’nin en yeterli oyunu olarak Ghost of Tsushima’yı seçti

japon oyun gelistiriciler 2020nin en yeterli oyunu olarak ghost of tsushimayi secti 2salMPHe

japon oyun gelistiriciler 2020nin en yeterli oyunu olarak ghost of tsushimayi secti 0 wfKglrdw

Biribirinden tanınan ve başarılı oyunları geride bıraktığımız bir yıl oldu 2020. bilhassa bu yılın en çok beklenen oyunlarından ikisi de büyük tartışmalara yol açtı.

Çıktığı tarihten sonra birkaç hafta oyun dünyasında daima gündem olan The Last of Us Part II, The Game Awards etkinliğinde “Yılın En Düzgün Oyunu” mükafatını kazandı. Birçok oyuncuya nazaran de aslında bu türlü. Lakin yeniden Sony’nin PlayStation 4 özel oyunlarından biri olan Ghost of Tsushima da bu yılın kıymetli oyunlarından biriydi ve birçok oyuncuya nazaran de yılın en âlâ oyunu Ghost of Tsushima’ydı.

SNK, Square Enix, Nippon Ichi Software, Sega, Capcom, Koei Tecmo ve Arc System Works üzere şirketlerde çalışan üretimci, direktör, dizayncı, aktör ve geliştirici üzere mesleklerde çalışan 132 kişilik bir küme, yılın oyunu için kendi oylamasını yaptı. Oylama sonucunda da 2020 yılının “En Güzel Oyunu” unvanını Ghost of Tsushima kazandı. Birinci 5 oyun tam olarak şöyle:

  1. Ghost of Tsushima
  2. Animal Crossing: New Horizons
  3. Final Fantasy VII Remake
  4. Sakuna: of Rice and Ruin
  5. Fall Guys: Ultimate Knockout

Bir fikir olması ismine 2019 yılında tıpkı oylamada birinci üçün Death Stranding, Dragon Quest Walk ve Sekiro olduğunu; 2018‘de de Spider-Man olduğunu söyleyelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Japon oyun geliştiriciler 2020’nin en yeterli oyunu olarak Ghost of Tsushima’yı seçti