Japon Finansal Hizmetler Şirketi, Bitcoin (BTC) Madencilik Havuzunu Halka Açıyor

japon finansal hizmetler sirketi bitcoin btc madencilik havuzunu halka aciyor RXiSnuve

Japonya’nın ünlü finansal hizmetler şirketi SBI Holdings, madencilik havuzunu halka açmaya hazırlanıyor.

SBI Holdings’in yan kuruluşu olan SBI Crypto, madencilerin iş birliğinden çıkar elde etmelerine imkan tanıyan madencilik havuzu hizmetini duyurdu. SBI Holdings, 2017 yılından bu yana madencilik dalına adım atmış durumda.

SBI Holding’in Madencilik Havuzu

SBI Crypto, bu yılın başlarına gerçekleştirmiş olduğu lansmanda, madencilik işlerini halka açacağını duyurdu. Böylece havuz daha da fazla genişleyecek.

Bitcoin (BTC) madenciliği, epeyce karmaşık matematik sorunlarının çözülmesiyle gerçekleştirilir. Madencilik yapabilmek için hayli güçlü aygıtlara ihtiyaç kelam mevzusudur. Madenciler başarılı sürecin akabinde 6.25 Bitcoin ile ödüllendirilirler. Yüksek güç gereksinimi sebebiyle, bir havuzda yapılan madencilik süreçleri daha başarılı sonuçlar verir.

SBI Holdings, madencilik işine 2017 yılında giriş yaptı. Şirket şimdiye kadar Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV madenciliği faaliyetlerini yürüttü.

Şu anda SBI Crypto’nun mevcut madencilik havuzu, toplamda toplam 155 EH / s hashrate ile ağa 1,1 EH / s sağlıyor. Şirketin madencilik havuzu dünyada 9. sıraya yerleşmiş durumda.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Japon Finansal Hizmetler Şirketi, Bitcoin (BTC) Madencilik Havuzunu Halka Açıyor