Jaeger-LeCoultre yeni Polaris Mariner Memovox/Date modellerini duyurdu

jaeger lecoultre yeni polaris mariner memovoxdate modellerini duyurdu AHR4VWnO

jaeger lecoultre yeni polaris mariner memovoxdate modellerini duyurdu 0 8LUGvBJp

Dünyaca ünlü Jaeger- LeCoultre koleksiyonerlerin ilgisini çeken ve sonlu sayıda üretilen ”Memovox” isimli modelini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Birinci olarak 1959 yılında ürettiği mekanik alarma sahip modellere ‘’Memevox’’ ismini veren firma yıllar içerisinde modellerini geliştirmiş ve horoloji açısından hayli yenilikçi işlere imza atmıştı.

Artık ise firma 300 metreye kadar su geçirmez Memovox serisine ilişkin 2 koleksiyonu olan Polaris Mariner Date ve Polaris Mariner Memovox modellerini duyurdu.

Memovox

jaeger lecoultre yeni polaris mariner memovoxdate modellerini duyurdu 1

42 mm çelik kasaya sahip modellerin Memovox olanında 3 adet, tarihli olan modelde ise 2 adet zirve kullanılmış. Tarihli modelde saat 2 istikametindeki zirveden içerideki dalgıç bezeli ayarlanırken saat 4 tarafında zirveden ise tarih ayarlanıyor. Memovox olan alarmlı modelde ise saat 2 istikametindeki zirveden alarm, 3 tarafındaki zirveden dalgıç bezeli ve 4 tarafındaki doruktan de saat ayarı yapılıyor.

Yeni modellerde görülen ve zirvede bulunan turuncu ikaz şeritleri saatin zirvesinin kilitlenmediğini kullanıcıya bildiriyor ki bu özelliğin epeyce güzel bir görünüm ve kullanım kazandırdığını ekleyelim.

Polaris Mariner Memovox modeli 45 saatlik güç rezervine sahip 956 kalibre, Polaris Mariner Date ise yaklaşık 70 saatlik güç rezervine sahip 899 kalibre barındırıyor.

Yeni modeller CHF16,900 ( Memovox ) – CHF10,600 ( Date ) ile satışa sunulacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Jaeger-LeCoultre yeni Polaris Mariner Memovox/Date modellerini duyurdu