İsviçre’nin Köklü Bankası Bitcoin ve Altcoin Hizmetini Duyurdu!

isvicrenin koklu bankasi bitcoin ve altcoin hizmetini duyurdu gAmrqYwO

1844’te kurulan, İsviçre merkezli bir özel banka olan Bordier & Cie SCmA; artık Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinde alım satım sunuyor.

Bordier, kripto girişimi için Sygnum Bank ile ortaklık kurdu. Bu durum, Sygnum’ın B2B Banking çözümünün Bordier’in dahili altyapısıyla entegre edildiği anlamına geliyor.

Entegrasyon, Bordier’in müşterilerinin yalnızca yürütme esasına göre kripto para ticareti yapmasına olanak tanır. Bu, Sygnum’ın Bordier’in müşterilerine dijital varlıklar hakkında tavsiyede bulunmayacağı, ancak onlara yalnızca kripto para birimlerini alıp satabilecekleri bir platform sağladığı anlamına geliyor.

Bordier’in yönetici ortağı Evrard Bordier, bankanın; müşterilerinden kripto para birimlerine yatırım yapmak ve portföylerini çeşitlendirmek için artan bir talep gördüğünü söyledi.

Bankanın resmi açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor:

“Bordier müşterileri artık Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Tezos gibi kripto para birimlerini güvenli bir şekilde satın alabilir, tutabilir ve takas edebilir. Sygnum’ın dijital varlık yönetimi ürünleri paketi aracılığıyla çeşitli yatırımlarda bulunabilir.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2020’de neredeyse dört kat artarak; bu alanı, en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve portföy çeşitlendirmesi için kullanılabilecek güçlü bir araç haline getirdi. Böylece müşteri talebini de artırdı.

Bordier, 60 günden daha kısa bir sürede Sygnum’un B2B bankacılık platformunu tam olarak entegre edebildi ve kendi müşterilerine dijital varlıklara sorunsuz erişim sunabildi.”

İsviçre kurumları Bitcoin ve kripto para alanında aktif

Yakın geçmişte İsviçre’de çeşitli devlete bağlı veya özel bankalar kripto alanı ile ilgili. Kripto paralarla ilgilenen ve bu amaçta hizmet veren kurumlar arasında Maerki Baumann & Co., InCore Bank, Basler Kantonalbank, Julius Baer ve diğerleri bulunmakta.

Ayrıca, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere İsviçre’nin Zug kantonunda vergiler, Bitcoin ve diğer çeşitli kripto para birimi ile ödenebiliyor. Hatta İsviçre’nin bu bölgesine “Kripto Vadisi” adı veriliyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İsviçre’nin Köklü Bankası Bitcoin ve Altcoin Hizmetini Duyurdu!