İşte Rivian’ın Amazon için geliştirdiği elektrikli teslimat aracı

iste rivianin amazon icin gelistirdigi elektrikli teslimat araci w3JbUdgV

Dünya devi Amazon, pek çok kesimi tesiri altına alan elektrikli araçlara geçiş modasına uymuş ve “kendine özel elektrikli teslimat araçları” geliştirmesi için Rivian ile anlaşmıştı. Şirket, tasarlanan birinci aracın fotoğraflarını paylaştı.

Rivian ile üç farklı model üzerine anlaşan Amazon, elektrikli dağıtım araçlarında güvenlik ve sürüş tecrübesi hususlarına ziyadesiyle değer veriyor. Amazon, 2030 yılına kadar bu sıfır emisyonlu araçlardan 100 bin adedini filosuna katmış olacak. Kelam konusu araçlardan 10 bin tanesi 2022 yılına kadar yollarda olacak.

Amazon’un elektrikli aracı, başka tüm teslimat araçlarından çok daha üstün olması gözetilerek tasarlandı. Araçlarda pek çok sensörle birlikte otoyol ve trafik sıkışıklığı asistanı ve 360 derece kamera sistemi üzere kıymetli güvenlik teknolojileri bulunuyor. Ayrıyeten aracın ön camı şoförün görüş açısını artıracak biçimde tasarlanmış ve şoför tarafındaki kapı ekstra güvenlik ismine güçlendirilmiş.

Amazon’un elektrikli teslimat aracına baktığımızda art kısmın LED stoplarla çevrili olduğunu görüyoruz. Bu da aracın görünürlüğünü artırıyor ve bu sayede geriden gelen şoförlerin daha dikkatli davranmasını sağlıyor. Kabin tarafında ise şoför odaklı bir yerleşim kelam konusu. Şoförün kolay inip-binmesi için alçak bir taban üzerine inşa edilen araçta Alexa entegrasyonuyla pek çok bilgiye kolay erişim de sağlanıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İşte Rivian’ın Amazon için geliştirdiği elektrikli teslimat aracı