İşte Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç

iste bitcoin ve altcoin yatirimcilarinin kullanmasi gereken 10 altin arac jy82vmA4

Popüler analist Coin Bureau, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının araştırma süreçlerini kolaylaştırmak için kullanabilecekleri en iyi araçları ana hatlarıyla açıklıyor.

Coin Bureau: Altcoin Sezon Endeksi’nin kullanıyorum

Ünlü analist Coin Bureau, 516.000 YouTube abonesine, listesindeki bir numaralı aracın, Blockchaincenter.net’in “Altcoin Sezon Endeksi” olduğunu söylüyor. Analist, bu aracın yatırımcıların kripto piyasası rotasyonlarını zamanlamasına yardımcı olabileceğini belirtiyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin sezonu başlamadan önce kripto portföyünüzün çoğunun Bitcoin’de olması ve altcoin mevsimi patlamadan önce ağır bir altcoin pozisyonu olması genellikle en uygunudur. Doğru zamanda Bitcoin ve altcoin’lere girip çıkın ve muhtemelen oldukça çılgın kazançlar için sıradasınız…  Portföy ağırlıklarımı konumlandırmama yardımcı olması için ara sıra bu “Altcoin Sezon Endeksini” kullanıyorum. Bu endeks, sıfırdan 100’e kadar bir puandan oluşuyor, 25’in altında bir puan Bitcoin sezonunun tüm hızıyla devam ettiğini ve 75’in üzerinde bir puanın altcoin sezonu olduğunu gösteriyor.

iste bitcoin ve altcoin yatirimcilarinin kullanmasi gereken 10 altin arac 0 zLMOqr6L

Analist, veri analizi web sitesi CryptoQuant’a dikkat çekiyor

Coin Bureau bir sonraki adımda, Bitcoin, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin fon akışlarının grafiksel görselleştirmelerini sağlayan veri analizi web sitesi CryptoQuant’ı vurguluyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Özellikle yararlı bulduğum bir şey, tüm borsaların net akışlarının grafiğine bakmak. Bu, kripto borsalarındaki net para girişi veya çıkışı hakkında fikir edinmeme yardımcı oluyor…

Kripto piyasalarında sizin ve benim gibi spekülatörler dışında başka oyuncular da var ve bunlar madenciler olacaktır. CryptoQuant size bol miktarda veriyi dahil eder ve BTC gibi kriptolar için tüm madencilerin çıkışlarını gösteren grafiklere erişmenizi sağlar. Madenciler fonları etrafta dolaştırıyorlarsa, bu kripto paraların bir kısmını piyasaya sürmek üzere olduklarının bir göstergesi olabilir.

iste bitcoin ve altcoin yatirimcilarinin kullanmasi gereken 10 altin arac 1 5UaYWgeZ

Coin Bureau: Bitcoin ve altcoin’ler için bu piyasa araçlarına bakın!

Coin Bureau’nun listesindeki üçüncü ve dördüncü araştırma araçları, kripto para birimi takvimi CoinMarketCal ve Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı Glassnode’dur. CoinMarketCal, kullanıcıları en sevdikleri kripto projeleri için ortaya çıkan tüm önemli olaylardan haberdar ediyor. Coin Bureau’ya göre Glassnode, piyasadaki herhangi bir firmanın Bitcoin ve Ethereum için en iyi on-chain analitiği sağlıyor.

Analist, özellikle Glassnode’nun Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) göstergesini kullandığını ve bu göstergenin, herhangi bir zamanda yatırımcıların yüzde kaçının kârda olduğunu ortaya koyduğunu söylüyor. Coin Bureau, genel olarak yatırımcıların büyük çoğunluğunun kârda olduğu zaman, analistlerin büyük bir çöküşten hemen önce geldiğine inandıkları aşama olan, piyasa katılımcılarının döngünün coşku aşamasında olduğunu belirtebileceğini söylüyor.

iste bitcoin ve altcoin yatirimcilarinin kullanmasi gereken 10 altin arac 2 HtyhURqn

Coin Bureau: Bu platformlar size yatırımlarınızı şekillendirmede yardımcı olabilir

Coin Bureau ayrıca, kripto ortamı hakkında daha geniş bir bakış açısı kazanmak ve çeşitli bölgelerde kripto benimseme hızını ölçmek için kullandığı Bitcoin istatistik ve hizmet platformu Coin Dance’ı da öneriyor. Analist listesinde bir sonraki sırada, yatırımcıların stratejilerini geçmiş verilerle ve gerçek zamanlı olarak sermayelerini riske atmadan test etmelerine olanak tanıyan 3Commas var.

Yedi numarada, analistin alım satım stratejileri için türev piyasa verilerini kullanan daha deneyimli yatırımcılar için önerdiği türev veri analitiği aracı ByBt var. Haber toplayıcı platformu CryptoPanic ve kripto çevrimiçi veritabanı Messari, önerilen araçlar listesinde sekizinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor. Listenin sonuncusu TradingView. Coin Bureau, bulut tabanlı grafik ve sosyal ağ platformunu hakkında şöyle diyor:

Tahminlerin çoğunun yükselişe mi yoksa düşüşe mi gittiğini ve yatırımcıların gözlerini hangi fiyat hedeflerinde tuttuğunu görerek ticaret topluluğunun genel hissiyatını ölçebilirsiniz. Ardından bunları, Bitcoin ve altcoin’lerin nereye gideceğini düşündüğünüz konusunda bilinçli bir seçim yapmak için bu videoda bahsedilen araçlardan alınan diğer verilerle birleştirebilir ve portföyünüzü buna göre konumlandırabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

İşte Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç