İşte 2 Günde Yüzde 130 Artan Altcoin’in Yükselişinin Sırrı

iste 2 gunde yuzde 130 artan altcoinin yukselisinin sirri zMJDdmK1

Bir kripto para birimi satış noktası çözüm sağlayıcısı olan PundiX’in yerel token’ı NPXS, son 48 saat içinde fiyatında büyük bir artış gördü. Sadece iki günde, altcoin fiyatı, Binance’te %130’dan fazla artarak borsadaki çoğu büyük kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.

Ünlü analist Joseph Young’a göre, rallinin arkasında üç temel neden var: token stake işleminin başlatılması, token azaltımı ve altcoin piyasası etrafındaki genel olumlu duyarlılık.

iste 2 gunde yuzde 130 artan altcoinin yukselisinin sirri 04 saatlik NPXS/USDT grafiği. Kaynak: Tradingview, Joseph Young

13 Mart’ta PundiX’in CEO’su Zac Cheah, NPXS için token azaltma ve stake etme işleminin bu ayın sonlarında yapılacağını yeniden doğruladı. Bir token’ın arzının azalması, fiyat için katalizör görevi görür. Çünkü talep aynı kalırsa, fiyat yükselir.

PundiX, token arzını 1000:1 oranına düşüyor ve yerel token’ı NPXS’ten PUNDIX’e geçiyor. Analiste göre yeniden markalama, token’ın uzun bir süredir konsolide olduğu göz önünde bulundurulursa, NPXS’e olan ilgideki genel artışı körüklüyor.

Ek olarak token stake etmek, daha fazla kullanıcının NPXS’i kilitleyip satış yapmaktan kaçınmasına yol açtığı için değer üzerindeki olumlu etki daha da artıyor. Cheah şu ifadeleri kullandı:

“Planlandığı gibi NPXS token azaltımı Mart ayı sonlarında başlıyor ve ardından token stake etmeye geçilecek. Stake ödülü 100.000 dolar + on hafta boyunca kazanılan değerden oluşacak.”

Traderlar “altcoin sezonu” beklentisi içerisinde

Bitcoin fiyatı 56.000-59.000 dolar arasında konsolide olduğundan, altcoin piyasası önemli ralliler görüyor. dahası, altcoin piyasasinin değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 730 milyar dolara yükseldi.

“Rekt Capital” olarak tanınan anonim bir trader, bunun piyasa döngüselliğinin mükemmel bir örneği olduğunu açıklayarak, genel eğilimin “bullish” olduğunu söyledi.

Altcoin’lerde önemli derecede ralli yapanlar arasında Harmony (ONE), Siacoin (SC), Terra (LUNA) ve BitTorrent (BTT) yer alıyor. Bunların tümü son 24 saatte %40’ın üzerinde yükseliş gösterdi.

Ayrıca Joseph Young, PundiX etrafındaki piyasa duyarlılığının, 11 Şubat’taki testnet lansmanının ardından genel olarak olumlu olduğundan bahsetti. Son olarak, altcoin piyasasının yükselişe devam ettiği ve Bitcoin’in 55.000 dolarlık destek alanının üzerinde konsolide olduğu sürece; NPXS’in pozitif piyasa yapısının bozulmadan kalacağına dikkat çekti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İşte 2 Günde Yüzde 130 Artan Altcoin’in Yükselişinin Sırrı