İstanbul’da dolu beklentisi otopark akınına neden oldu: En yakın otoparkı nasıl buluruz?

istanbulda dolu beklentisi otopark akinina neden oldu en yakin otoparki nasil buluruz

istanbulda dolu beklentisi otopark akinina neden oldu en yakin otoparki nasil buluruz 0 jaOpiIqg

Meteoroloji uzmanları İstanbul’da yaşayan vatandaşları sağanak ve dolu yağışı konusunda uyardı. Dolu yağışını daha evvel de deneyim eden vatandaşlar, araçlarının ziyan görmemesi için farklı tekniklere ve otoparklara başvurdu.

İstanbul’un birçok ilçesinde vatandaşlar branda, battaniye, kilim ve kartonlarla arabalarını korumak için hazırlık yaptı. Hal bu türlü olunca sokaklarda 2017 yılından ve geçtiğimiz haftadan aşina olduğumuz görüntüler ortaya çıktı. Bazıları de araçlarını dolu yağışına karşı inançlı olarak gördükleri köprü, üst geçit ve viyadük altlarına park ederek tedbir almaya çalıştı.

Araçlarını dolu yağışından korumak isteyen vatandaşların aldığı tedbirlerden biri de kapalı otoparklara akın etmek oldu. Peş peşe gelen ikazların akabinde birçok kişi kapalı otoparkların yolunu tuttu. O denli ki merkezi noktalarda otoparkların doluluk düzeyi yüzde 80’i aştı, vatandaşlara farklı ilçelerdeki otoparkları tercih etmeleri konusunda ihtarlar yapıldı.

istanbulda dolu beklentisi otopark akinina neden oldu en yakin otoparki nasil buluruz 1 jOwhcO6k

Pekala ani bir dolu yağışı durumunda en yakınımızdaki otoparkı nasıl bulabiliriz? Bu noktada Kolaypark.net üzerinden size en yakın otoparkları tek bir platform üzerinden süratlice sorgulamanız mümkün. Böylelikle size en yakın otoparkların pozisyonu, kapasitesi ve çalışma saatleri üzere birçok bilgiyi çarçabuk öğrenebilirsiniz.

Şayet dolu yağışına sürüş esnasında yakalanırsanız, köprü ve geçit altı üzere korunaklı bir alanda beklemeye çalışarak aracınızı koruyabilirsiniz. Üstü kapalı bir alan bulamazsanız yüksek bir binanın yanına sığınmak da bir nebze tahlil oluşturabilir. Ayrıyeten dolu yağışına karşı aracınızın bagajında kullanmadığınız bir battaniye bulundurabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

İstanbul’da dolu beklentisi otopark akınına neden oldu: En yakın otoparkı nasıl buluruz?