İsrail’in Öncü Varlık Yöneticisinden Devasa Bitcoin Yatırımı

israilin oncu varlik yoneticisinden devasa bitcoin yatirimi 3MDB1dRy

Altshuler Shaham 100 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın aldı. Globes, İsrail’in en büyük yatırım yöneticisi olan Altshuler Shaham’ın Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerine 100 milyon dolar koyarak Bitcoin’e alımı yaptığını bildirdi.

Bitcoin Yatırımı

İşlem 2020’nin sonunda gerçekleşti. Bu da varlık yöneticisinin zaten yüzde 100’ün üzerinde önemli bir kar elde ettiği anlamına geliyor.

Varlık yöneticisinin CEO’su Gilad Altshuler, Bitcoin 21.000 $ civarında işlem yaparken GBTC hisseleri satın aldıklarını belirtti:

“Bu bizim için yeni bir yatırım. İlgili tüm onayları almamız birkaç ay sürdü.”

Kripto para birimi Şubat ayı başlarında yeni zirvelere ulaştığında, Altshuler Shaham ilk yatırımın yaklaşık üçte biri oranında kar elde etti.

Şu anda, yatırım yöneticisi yaklaşık 150 milyon dolar değerinde Bitcoin tutuyor. Altshuler, şirketin varlıklarının Bitcoin’in performansına bağlı olarak artırılabileceğini iddia ederek baş döndürücü rallisinin biraz endişe verici olduğunu da sözlerine ekledi.

Altshuler Shaham şu anda kripto ile uğraşan bilinen tek İsrail kurumudur.

Küresel Kurumsal Benimseme

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi, ABD’nin 2020’de eğilimi yeniden başlatmasının ardından dünya çapında hız kazanıyor. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi büyük isimler kripto para biriminin savunucuları listesine katılıyor.

Geçen hafta Çinli güzellik uygulaması üreticisi Meitu, Bitcoin ve Ethereum’a 40 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İsrail’in Öncü Varlık Yöneticisinden Devasa Bitcoin Yatırımı