İptal edilmiş Nokia N95 devam modeli ortaya çıktı

iptal edilmis nokia n95 devam modeli ortaya cikti idWYmDPn

iptal edilmis nokia n95 devam modeli ortaya cikti 0 NhQiRzKz

Nokia’nın akıllı telefon pazarında önder olduğu periyotlarda üst üste çıkardığı yenilikçi telefonlar herkesi kendisine hayran bırakıyordu. Bugün tekrar piyasaya dönen Nokia eski günlerinden uzak fakat geçmişi en büyük mirası.

N95 geri mi geliyor?

Ünlü YouTuber MrMobile tarafından yayınlanan bir görüntü, Nokia’nın birtakım sürprizleri çekmecesinde sakladığını gösteriyor. MrMobile görüntüsünde HMD Küresel tarafından gönderilen yeni kuşak N95 modelini incelemiş.

Nokia N95 hatırlanacağı üzere tasarımı ile epeyce ses getirmiş bir modeldi. Üst çekince çıkan klavyesi ve aşağı çekince çıkan müzik denetim tuşları kolaylık sağlıyordu. 5MP kamera, WiFi irtibatı, geniş depolama alanı devrinin hayli ilerisindeydi.

HMD Küresel’in birinci Nokia periyodunda dikkat çeken yenilikleri ne vakit günümüze aktaracağı merakla bekleniyor çünkü firma son devirde dişe dokunur bir atılım yapabilmiş değil. Geçmiş yeniliklerin bugüne uyarlanması ilgiyi elbette arttıracaktır.

iptal edilmis nokia n95 devam modeli ortaya cikti 1 LjsrfuIL

Yeni jenerasyon N95 modelinin maket halinde olduğu ve piyasaya çıkışının iptal edildiği belirtiliyor. Yani prototip hiç bir vakit tüketici ile buluşamayacak. N95 ile emsal yanı ise kenara yanlışsız kayan ekranın altından geniş açılı iki sensör, flaş ve hoparlörlerin çıkması. Görünümü ise çağdaş akıllı telefonlar ile tıpkı.

Yeni N95 art kısmında Zeiss imzalı 3 kameralı bir paket yer alıyor. Paketin etrafındaki halka açılarak stand halini alabiliyor. Alt kısmında ise bir parmak izi okuyucu yer alıyor. Bunun haricinde bir bilgi mevcut değil.

Yeni N95 aslında ilgi çekecek bir telefon olabilirmiş lakin HMD Global’in son periyotta mali dertler yaşadığını biliyoruz. Bu bakımdan süratli satış yapacak modellere ağırlaşmaya başladı. Örneğin Nokia 9.3 Pureview amiral gemisi hala piyasaya çıkmış değil ve gelecek yıla kalmış durumda.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İptal edilmiş Nokia N95 devam modeli ortaya çıktı