Mobil

iPhone’un Gerisine Dokunarak Ekran Imajı Nasıl Alınır?

2020’nin Eylül ayında gerçekleşen WWDC konferansında Apple, iPhone telefonların işletim sistemi olan iOS’un son sürümü iOS 14’ü duyurdu. Lakin gerçekleşen konferansta iOS 14 özelliklerinin tamamından sahnede bahsedilmedi. Bahsedilmeyen bu özelliklerden biri de telefonun ardına iki yahut 3 defa art geriye dokunarak sizin belirlediğiniz bir vazifesi yaptırmanızı sağlayan Geriye Dokun özelliği oldu.

iPhone 8 ve üstü aygıtlara gelen iOS 14 özelliklerinden daha evvel bahsetmiş, Geriye Dokun özelliği ile ekran imajı alma süreciyle ilgili de Twitter hesabımızdan bir görüntü paylaşmıştık. Artık ise daha ulaşılabilir ve ayrıntılı bir halde iPhone aygıtınızın gerisine dokunarak ekran imajı almanıza yarayan Geriye Dokun özelliği nasıl kullanılır anlatıyoruz.

iPhone Geriye Dokun özelliği nasıl kullanılır?

  • isimım #1: Telefonunuzu açın ve Ayarlar uygulamasına gidin.
  • adım #2: Erişilebilirlik kısmına girin ve Dokunma sekmesine dokunun.
  • isimım #3: En aşağıdan ‘Arkaya Dokun’ kısmına girin.
  • adım #4: Çift Dokunma seçeneğine girin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin ve süreç tamam.

adım #1: Telefonunuzu açın ve Ayarlar uygulamasına gidin.

iphoneun gerisine dokunarak ekran imaji nasil alinir 0 GM56GWOD

Telefonunuzun ekran kilidini açın ve telefonun her şeyini düzenleyebileceğiniz Ayarlar uygulamasına dokunun.

adım #2: Erişilebilirlik kısmına girin ve Dokunma sekmesine dokunun.

iphoneun gerisine dokunarak ekran imaji nasil alinir 1 wW7J6VNl

Ayarlar uygulamasına girdikten sonra aşağıya kaydırın ve Erişilebilirlik kısmına girin. Burada telefonunuzun yazı boyutu, Face ID ayarları, yandaki düğmelerin fonksiyonları üzere ögeleri ayarlayabiliyorsunuz. Siz ekranı aşağı kaydırın ve Dokunma seçeneğine girin.

isimım #3: En aşağıdan ‘Arkaya Dokun’ kısmına girin.

iphoneun gerisine dokunarak ekran imaji nasil alinir 2 KyDD831u

Dokunma penceresindeyken ekranı en aşağıya kaydırın ve iOS 14 ile birlikte iPhone 8 ve üstü aygıtlara gelen Geriye Dokun seçeneğine dokunun. Burisima Çift Dokunma ve Üç Kere Dokunma biçiminde iki seçenek göreceksiniz.

adım #4: Çift Dokunma seçeneğine girin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin ve süreç tamam.

iphoneun gerisine dokunarak ekran imaji nasil alinir 3 JhWlAGrU

Bu iki seçenekten üstteki olan Çift Dokunma seçeneğine dokunun ve ayarlamak istediğiniz vazifesi çift dokunmaya atayın. Alışılmış içeriğimizin konusu ekran manzarası almak olduğu için ‘Ekran Resmi’ seçeneğine dokunun ve süreç tamam. Artık telefonunuzun gerisine iki sefer dokunarak ekran manzarası alabilirsiniz.

Böylelikle iPhone aygıtınızın ardına dokunarak ekran imgesi nasıl alınır? bahisli içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sıkıntılarını içeren, bu ve bunun üzere birçok yararlı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve niyetlerinizi / tekliflerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıyeten resmi Telegram kanalımıza burisiman abone olabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu