iPhone’ların pil tüketimi çok halde arttı: iOS 14.2 suçlanıyor

iphonelarin pil tuketimi cok halde artti ios 142 suclaniyor pBFHO35O

iphonelarin pil tuketimi cok halde artti ios 142 suclaniyor 0 AkRwTLHY

iPhone kullanıcıları Apple takviye forumlarında, Reddit’te ve internetteki öbür mecralarda en son iOS 14.2 güncellemesinin pil ömrü konusunda önemli sorunlara yol açtığını lisana getirmeye başladılar.

Kullanıcılar akıllı telefonlarının şarjının besbelli bir biçimde olağandan daha az dayandığını ve pil tüketiminin olağandışı düzeyde arttığını söylüyorlar. Sorun yaşayanların şikayetleri daima birebir: pil daha süratli boşalmaya ve daha yavaş şarj olmaya başladı.

iphonelarin pil tuketimi cok halde artti ios 142 suclaniyor 1 bqUrCZXN

iOS 14.2 yayınlandıktan sonra ortaya çıktı

Kimi kullanıcılar akıllı telefonlarının şarjının yarım saat içinde %50 oranında düştüğünü söylüyorlar. Sorunun iOS 14.2 güncellemesiyle ilgili olduğuna inanılıyor. Çünkü şikayetler bu sürümün yayınlanmasından çabucak sonra ortaya çıktı.

Görünüşe bakılırsa pil ömründeki düşüş öncelikle iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S ve birinci jenerasyon iPhone SE üzere eski modelleri etkiliyor. Ayrıyeten iPhone 12 sahiplerinin de benzeri şikayetleri olduğunu biliyoruz.

iOS 14.2.1 numaralı küçük güncellemenin sorunu çözmediği belirtiliyor. Lakin açık beta testi devam eden iOS 14.3 sürümünde bu sorun giderilmiş olabilir. Apple şimdi kullanıcı şikayetleri hakkında rastgele bir yorum yapmadı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

iPhone’ların pil tüketimi çok halde arttı: iOS 14.2 suçlanıyor